07 października 2015

Powiatowe zmagania pożarnicze

Drużyny z Machcina, Nietążkowa, Spławia oraz Czacza, 4 października 2015 r. wzięły udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Racocie. W rozgrywkach łącznie wzięło udział 14 drużyn męskich i 5 drużyn kobiecych. Uczestników zawodów, widzów oraz  zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, Starosta Kościański Bernard Turski, Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła powitał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie Kazimierz Król.

Strażacy brali udział ćwiczeniach bojowych oraz w sztafecie. W klasyfikacji generalnej w kategorii męskiej tryumfowała drużyna z Machcina. Na drugim miejscu uplasowali się strażacy z Nietążkowa. Drużyna ze Spławia zajęła miejsce czwarte, a z Czacza szóste. W klasyfikacji kobiet Machcin zajął miejsce drugie.