19 marca 2018

Turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu powiatowym

Gmina Czempiń była gospodarzem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 16 marca 2018 r. w szkole w Borowie. Uczniów, opiekunów, strażaków i zaproszonych gości powitał Tomasz Grzelczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościanie.

W Turnieju wzięło udział 37 uczniów w trzech grupach wiekowych. Zawodnicy ze szkoły w Starym Bojanowie reprezentujący Gminę Śmigiel nie mieli sobie równych. W kategorii szkoła podstawowa klasy 1-6 pierwsze miejsce zajęła Patrycja Szyrmer ze Starego Bojanowa. W drugiej kategorii: szkoła podstawowa kl. 7 oraz klasy 2-3 gimnazjum trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie starobojanowskiej szkoły: Maria Szyrmer miejsce pierwsze, Magdalena Matuszak miejsce drugie i Joanna Turpin miejsce trzecie. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne miejsce trzecie wywalczył uczeń ZSP w Nietążkowie Maciej Tobółka.

Do eliminacji wojewódzkich w każdej kategorii wiekowej zakwalifikowali się tylko uczestnicy konkursu, którzy zdobyli miejsce pierwsze.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kościanie, przy współpracy Starostwa Powiatowego w Kościanie, samorządów gmin powiatu kościańskiego.

Zawodnikom z Gminy Śmigiel kibicowali: burmistrz Małgorzata Adamczak oraz Jerzy Cieśla prezes Zarządu Oddz. Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Śmiglu.