Szukaj:
 
 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 
Strona główna Aktualności Historia Kultura Sport Śmigielska Kolej Wąskotorowa Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
 
 
 
Informator
Komunikaty Rady
 
Kalendarz impez
 
Linki
 
Informacje praktyczne
 
 
Miasto i Gmina
Burmistrz o mieście
 
Położenie
 
Plan miasta
 
Plan gminy
 
Przewodnik po Gminie Śmigiel
 
 
Urząd Miejski
Władze
 
Rada Miejska
 
Jednostki organizacyjne
 
Jednostki pomocnicze
 
Kontakt
 
 
Galerie wiatraków
 
Zobacz galerie
 
Galeria Śmigla
 
Pokaż wszystkie zdjęcia
 
 
 
Aktualności

Poetyckie warsztaty ze Stanisławą Łowińską

Dzięki staraniom kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu - Danuty Hampel, w środę, 1 kwietnia w śmigielskiej placówce odbyły się jednodniowe warsztaty poetyckie dla młodzieży gimnazjalnej.

2015-04-24  więcej
 

Wymagania weterynaryjne przy uboju zwierząt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kościanie przekazuje informacje w sprawie wymagań weterynaryjnych przy uboju zwierząt poza rzeźnią na użytek własny gospodarstwa.

2015-04-24  więcej
 

Dołącz do reprezentacji gminy!

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegach rodzinnych w ramach programu „Uzależnia mnie tylko sport”. W konfrontacji udział weźmie 6 gmin z subregionu leszczyńskiego.

2015-04-24  więcej
 

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych, na prowadzenie przez wody powierzchniowe płynące linii energetycznych i telekomunikacyjnych oraz na szczególne korzystanie z wód...

2015-04-23  więcej
 

Burmistrz Śmigla informuje

22 kwietnia 2014 r. na okres 21 dni został wywieszony na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Śmigla wykaz nieruchomości rolnej położonej w Machcinie, przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargowym.

2015-04-22  więcej
 

Burmistrz Śmigla ogłasza przetarg

Burmistrz Śmigla ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku położonym w Śmiglu przy ul. Kościuszki 21,

2015-04-22  więcej
 

Wybory Prezydenta RP

Głosuję, to proste!

2015-04-22  więcej
 

Zaproszenie

Burmistrz Śmigla oraz Dziekan ks. Krzysztof Mizerski zapraszają mieszkańców Gminy Śmigiel na Mszę św. z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się 3 maja 2015 r. o godz. 11:30 w kościele p.w. NMP Wniebowziętej w Śmiglu.

2015-04-22  więcej
 

Apel o wywieszenie flag narodowych!

Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak zachęca mieszkańców gminy do wywieszenia flag Polski 2 maja w święto flagi narodowej. Z tej okazji 2 maja br. na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu od godz. 10:00 będą rozdawane flagi.  

2015-04-22  więcej
 

Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi

W piątek, 17 kwietnia w Racocie odbyła się Centralna Inauguracja Dni Olimpijczyka. Podczas uroczystości Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrała Danuta Strzelczyk ze Śmigla.

2015-04-21  więcej
 

Przedszkolaki kibicowały żużlowcom

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu, 12 kwietnia pojechały do Leszna na mecz żużlowy pomiędzy Fogo Unią Leszno, a GKM Grudziądz.

2015-04-21  więcej
 

Majówka przy wiatrakach

Centrum Kultury w Śmiglu zaprasza 2 maja 2015 r. na Majówkę przy wiatrakach.

2015-04-20  więcej
 

Walne działkowców

W Domu Działkowca w Śmiglu, 14 kwietnia br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Władysława Piocha.

2015-04-20  więcej
 

Chatka Puchatka

W ramach projektu Chatka Puchatka, na realizację którego Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA otrzymało dofinansowaniez Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego dzieci uczą się i bawią.

2015-04-20  więcej
 

Złoci medaliści Polonii Śmigiel

Zawodnicy KS „Polonia” Śmigiel oraz GLKS „Orlęta” Czacz wzięli udział w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek i Juniorów, które odbyły się 12 kwietnia 2015 r. w Poznaniu. Zawodnicy „Polonii” startowali w 3 z 4 kategorii i zdobyli aż trzy złote medale!

2015-04-17  więcej
 

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”

W sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu 14 kwietnia odbył się gminny etap konkursu „Bezpieczny Przedszkolak” współorganizowany przez Starostę Kościańskiego oraz Dyrektora Przedszkola Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

2015-04-17  więcej
 

Szkolny Dzień Profilaktyki w Bronikowie

W Zespole Szkół w Bronikowie, 15 kwietnia br. odbyły się obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Zdrowie kochamy, więc o nie dbamy”.

2015-04-17  więcej
 

Obchody Tygodnia Pamięci Ofiar Katynia

10 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej zakończyły się uroczyste obchody Tygodnia Pamięci Ofiar Katynia.

2015-04-17  więcej
 

Złoto dla tenisistów SP Śmigiel

W tegorocznym IX Wojewódzkim Memoriale im. Andrzeja Grubby w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych drużyna ze Śmigla stanęła na najwyższym miejscu na podium.

2015-04-15  więcej
 

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

Sukces trzecioklasisty w konkursie "Moja Wielkopolska", Wycieczka do Wrocławia, X Targi Edukacyjne już za nami, „Stokrotki dla Bartka” – koncert charytatywny, Lekcje w restauracji.

 

2015-04-14  więcej
 

Oddaj swój głos na Karmin

Sołectwo w Karminie wzięło udział w konkursie „Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsce Zabaw”. Dzięki Państwa wsparciu wieś będzie miała szansę na nowy, innowacyjny plac zabaw dla dzieci. Głos można oddać codziennie!

2015-04-13  więcej
 

Schronisko dla bezdomnych zwierząt zaprasza

Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Henrykowie zaprasza.

2015-04-09  więcej
 

Atlas Polskich Strojów Ludowych

Nakładem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego ukazała się publikacja „Atlas Polskich Strojów Ludowych – Strój Kościański”, której współautorem jest mieszkaniec naszej gminy, kierownik zespołu Żeńcy Wielkopolscy - Rafał Rosolski.

2015-04-09  więcej
 

Medaliści na spotkaniu z burmistrz Małgorzatą Adamczak

Z medalistami tegorocznych XIII Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie, które odbyły się 7 marca w Zieleńcu, spotkała się 7 kwietnia w Urzędzie Miejskim Śmigla burmistrz Małgorzata Adamczak, aby osobiście pogratulować im osiągnięć, a także wręczyć upominki.

2015-04-08  więcej
 

Uwaga! Zmiana lokali wyborczych

W Gminie Śmigiel podczas wyborów Prezydenta RP zarządzonych na 10 maja 2015 r. trzy siedziby obwodowych komisji wyborczych – w Poladowie, Karśnicach i Nietążkowie -  ulegną zmianie.

2015-04-08  więcej
 

Wielkanocne warsztaty ekologiczne

W śmigielskim Centrum Kultury, 1 kwietnia 2015 r. odbyły się warsztaty ekologiczne skierowane dla dzieci. Motywem przewodnim zajęć była Wielkanoc.

2015-04-02  więcej
 

XII Włościańskie Zawody w Powożeniu

XII Włościańskie Zawody w Powożeniu - Memoriał Ireneusza Maślińskiego - II Zawody z cyklu Grand-Prix" 2015. 

2015-04-02  więcej
 

Śniadanie wielkanocne

Tradycyjnie w Wielki Czwartek, w Domu Działkowca, Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował dla swoich podopiecznych, a także osób samotnych wielkanocne śniadanie. Była to doskonała okazja, aby wszyscy, którzy na co dzień przychodzą do Domu Działkowca po gorące zupy, mogli choć raz w roku zasiąść do wspólnego posiłku.

2015-04-02  więcej
 

Zaproszenie

Radny, Przewodnicząca i Zarząd Osiedla nr II w Śmiglu organizują wycieczkę autokarową dla wszystkich mieszkańców Śmigla.

2015-03-31  więcej
 

VII sesja Rady Miejskiej Śmigla

Rada Miejska Śmigla zebrała się na marcowej sesji w kompletnym składzie. Posiedzenie odbyło się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca. Radni podjęli sześć uchwał, w tym w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

2015-03-30  więcej
 

Bezpłatne szkolenie

Tytuł szkolenia" "Komputer - narzędzie poszukiwania i utrzymania pracy".

2015-03-26  więcej
 

Ogłoszenie

Burmistrz Śmigla ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku położonym w Śmiglu przy ul. Matejki 12.

2015-03-23  więcej
 

Nowe dowody osobiste

Od 1 marca 2015 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące dowodów osobistych. Nowy wzór dowodu osobistego w  ulotce informacyjnej dotyczącej jego zabezpieczeń.

2015-03-02  więcej
 

Tańsze publikacje

Osoby, które nie mają jeszcze w swoich biblioteczkach regionalnych publikacji wydanych nakładem Urzędu Miejskiego Śmigla będą mieli okazję zakupić je po promocyjnych cenach.

2015-03-02  więcej
 
 
Aktualności bieżące Archiwum aktualności
 
Oświata
Szkoły samorządowe w gminie
 
Szkoły ponadgimnazjalne
 
Szkolne schronisko młodzieżowe
 
 
Inwestycje gminne
Planowane
 
Realizowane
 
Jednostka Realizująca Projekt
 
 
 
Gospodarka
Informacje ogólne
 
Baza firm
 
Oferta inwestycyjna
 
 
Turystyka
Agroturystyka
 
Zabytki
 
Baza noclegowa
 
Szlaki turystyczne
 
Portal turystyczny smigiel.travel
 
 
 wybierz pieska do adopcji
 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Urząd Miejski Śmigla
 wejście
 

Mapa ostrzeżeń meteorologicznych
 wejście
 
Portal Funduszy Europejskich
   wejście
 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu
 wejście
 
 
Informator Przedsiębiorcy
   wejście
 
Schronisko dla zwierząt
Przygarnij psa.
Międzygminne schronisko dla bezdomnych zwierząt.
   wejście
 
Pobierz przewodnik PDF
Przewodnik po budżecie gminy Śmigiel za 2012 rok
 pobierz
 
Pogoda
 
Subskrypcja
E-mail:
 
 
 
 
 
Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas projektowanie stron www MKPOL.pl
 

Ta strona korzysta z plików cookies dla poprawnego funkcjonowania - użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki internetowej jak opisano w polityce plików cookies.