fb
28 lutego 2017

Jubileuszowe KGW

Koło Gospodyń Wiejskich w Brońsku świętowało 60 lat swojej działalności. Uroczystość odbyła się w ostatnią sobotę lutego w sali wiejskiej w Brońsku. Panie połączyły jubileusz z karnawałową zabawą. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Małgorzaty Adamczak – Burmistrz Śmigla, Anna Jaworska – radna Rady Miejskiej Śmigla, a jednocześnie sołtys Nowego Białcza, Zygmunt Konieczny – prezes Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Aleksy Adamczewski – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Śmiglu, Eugeniusz Kurasiński – dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu. Nie zabrakło również sołtysa wsi Marcina Misia.

Honory gospodarza czyniła przewodnicząca KGW - Marta Nędza, która odebrała życzenia od zaproszonych gości oraz podziękowania za swoją pracę od członkiń koła. Był też urodzinowy tort i symboliczny toast. Wśród dań, którym uraczono zebranych była rolada wiejska w sosie własnym z przepisu koła w Brońsku, który panie będą polecały w następnym numerze „Witryny Śmigielskiej”. Tam też znajdzie się przepis na roladę.

Obecnie koło w Brońsku skupia 45 gospodyń. Rozpoczynając działalność przed 60. laty koło liczyło 40 członkiń z Brońska i Nowego Białcza. Pierwszą przewodniczącą została Stefania Kaczmarek. Obecna przewodnicząca – Marta Nędza działa w kole od jego założenia, a funkcję przewodniczącej pełni nieprzerwanie od 29 lat. Panie nie boją się wyzwań i chętnie podejmują nowe inicjatywy. Są przedsiębiorcze i pracowite. Organizowały kursy gotowania, pieczenia i haftowania, swoją pomocą służyły także przy budowie świetlicy wiejskiej oraz przy organizowaniu ważnych dla wioski wydarzeń. Panie dbają też o najmłodszych mieszkańców wsi organizując dla nich zimowiska, obchody Dnia Dziecka i inne atrakcje. Dużym powodzeniem cieszą się także organizowane przez koło wycieczki po kraju, jak również poza jego granicami. W tym zakresie panie współpracują z zaprzyjaźnionym kołem w Czaczu.

KGW w Brońsku chętnie włącza się także w inicjatywy podejmowane przez samorząd.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych