fb Wirtualny spacer
07 maja 2015

Karta Dużej Rodziny w Śmiglu

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu informuje, że partnerem Karty Dużej Rodziny został nasz lokalny przedsiębiorca  Zdzisław Kurasiak Firma Handlowo -Usługowa z Kościana, prowadząca w Śmiglu sklepy ABC przy ul. Świętego Wita 8 oraz na Placu Rozstrzelanych 17. W tych sklepach członkowie rodzin wielodzietnych, posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą zakupić artykuły spożywcze z 5% zniżką, ulga nie dotyczy jednak wyrobów tytoniowych, alkoholu oraz cukru a także nie łączy się z promocjami.
Pan Zdzisław Kurasiak jest pierwszym partnerem z naszego terenu, który przystąpił do programu wspierania rodzin wielodzietnych. Partnerem Karty Dużej Rodziny mogą zostać firmy i instytucje niezależnie od sektora czy wielkości. Warunkiem jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Partnerzy którzy przystąpili do Programu mogą posługiwać się logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.
Do programu można przystąpić pobierając druk ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Karta Dużej Rodziny.  Dołączenie do Programu jest bezpłatne.
Karta Dużej Rodziny na naszym terenie cieszy się dużą popularnością. Od czerwca 2014 roku do dnia dzisiejszego wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny złożyło 150 rodzin, a liczba wydanych kart wynosi 799.
Dla rodzin chcących wystąpić z wnioskiem o Kartę Dużej Rodziny informujemy, że wnioski można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu.
 
Przydatne linki:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny/
https://rodzina.gov.pl/
 
Monika Wyszogrodzka-Boborwska
Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych