fb
10 września 2019

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę, 7 września w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się Narodowe Czytanie - ogólnopolskie wydarzenie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu po raz kolejny przyłączyła się do akcji promującej czytanie klasyki literatury polskiej.

W tym roku do czytania wybrano aż 8 lektur, nowel polskich z okresu pozytywizmu i Młodej Polski.  Grupa Teatralna „Małe zwierciadło” pod okiem instruktorki Kingi Kaźmierczak oraz aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu, Izabela Tarasiuk – Andrzejewska i Janusz Andrzejewski, a także pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu przygotowali i przedstawili fragmenty trzech nowel – „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, „Katarynki” Bolesława Prusa i „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza.

Impreza przyciągnęła liczną grupę mieszkańców Śmigla. Oprócz ciekawej interpretacji nowel, na gości czekał poczęstunek w postaci kawy, ciasta i owoców. Klimatu imprezie dodawały stroje z epoki, w które przebrali się zarówno występujący, jak i bibliotekarki. Każdy mógł też otrzymać pamiątkową pieczątkę z logo tegorocznego Narodowego Czytania.

MBP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych