fb Wirtualny spacer
23 października 2020

W jesiennej odsłonie

Z inicjatywy Juli Czarneckiej opiekunki seniorek w Klubie Seniora Tęcza powstał projekt „ Jesień życia w jesiennej odsłonie”. Projekt miał na celu poprawę jakości życia osób w wieku emerytalnym. Skierowany był dla grupy seniorek należących do tego klubu.

Inicjatorom wydarzenia chodziło o pokazanie sensu jesieni w sensie bycia seniorem. Była to pewnego rodzaju metafora do wieku pań uczestniczek w odniesieniu do panującej aury i zmieniających się pór roku. W ramach projektu 7 października 2020 r. została przeprowadzona przez fotografa profesjonalna sesja zdjęciowa na terenie parku miejskiego w Śmiglu oraz terenie przy wiatrakach śmigielskich. W wydarzeniu udział brało 14 pań seniorek. Praca przebiegła bardzo sprawnie.

Efektem pracy jest publikacja kalendarza na 2021 rok. Każda z seniorek otrzymała swój egzemplarz, którym może się pochwalić w gronie rodziny oraz powiesić we własnym domu by wspominać sobie to miłe wydarzenie. Dodatkowo kalendarz znajduje się również do wglądu w dziale promocji Gminy Śmigiel, siedzibie klubu Seniora Tęcza oraz w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu.

W ramach projektu zostanie również przeprowadzone głosowanie wśród pracowników Urzędu Miejskiego Śmigla oraz Ośrodka Pomocy Społecznej na najciekawsze zdjęcie z kalendarza. Zdjęcie, które zwycięży zostanie wydrukowane i powieszone w siedzibie Klubu Seniora. Grupa kobiet „tęczowe kobietki” serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom. Poniżej kilka fotografii z tego wydarzenia.

 

”Projekt realizowany w ramach konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych