fb
04 czerwca 2018

W upale i burzy

Ze względu na panujące warunki XXV Otwarte Biegi Uliczne Śmigla nie należały do łatwych.

W tegorocznej edycji biegali wszyscy – dzieci, młodzież szkolna, gimnazjalna i ponadgimnazjalna, dorośli oraz seniorzy. Zróżnicowane były także dystanse – od 300 metrów do 10 kilometrów.

Nie wszyscy biegli po medale i podium, każdy ze startujących miał swoje powody: niektórzy biegli po indywidulny rekord, inni zaś aby zaliczyć wyznaczoną trasę. Najważniejsza była satysfakcja z ukończenia biegu. Szczególnie, że najmłodsi walczyli nie tylko ze sobą ale również z silnym upałem, natomiast bieg OPEN kończył się w ulewie i burzy. Trzeba było wykazać się siłą woli i determinacją aby przekroczyć linię mety.

W tym roku biegi podzielono na 3 tury: w pierwszej, obejmującej w sumie 6 biegów, startowali uczniowie z klas II i młodszych, z klas III oraz czwartych. II turę rozpoczął bieg dziewcząt z klas V i VI na dystansie 800 metrów, po nich startowali chłopcy ale już na dłuższym nieco dystansie (1000 metrów),  dziewczęta i chłopcy z klasy VII oraz młodzież gimnazjalna  (długość trasy była zróżnicowana ze względu na wiek oraz płeć). Ostatnia III tura to bieg młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych oraz bieg główny na 10 kilometrów. W związku z wysoką temperaturą na trasie biegacze mogli skorzystać z dodatkowych napojów oraz kurtyny wodnej.

Dodatkowo po każdej turze wręczane były puchary w klasyfikacji szkół. Wśród szkół podstawowych zwyciężyła z dorobkiem 259 punktów szkoła w Śmiglu, wśród oddziałów gimnazjalnych najlepiej zaprezentowali się uczniowie z Czacza, natomiast rywalizację szkół ponadgimnazjalnych wygrało Nietążkowo pokonując I LO z Kościana.

OKFIR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych