Facebook
Youtube

Mistrzowie orografii i matematyki

O mistrzowskie tytuły w dorocznych gminnych konkursach – matematycznym i ortograficznym walczyli uczniowie klas drugich i trzecich nauczania zintegrowanego. Z ortografią zmierzyli się także gimnazjaliści oraz uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej w XVII gminnym konkursie „Zostań Mistrzem Ortografii”.

W kategorii klas drugich tytuł Mistrza Ortografii zdobyły trzy uczennice: Lena Nowak ze szkoły w Śmiglu oraz Anna Stróżyńska i Aleksandra Dłużak ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej. W kategorii klas trzecich mistrzami zostali: Martyna Korzeniewska ze szkoły w Czaczu oraz Dominika Dajewska i Igor Hojan ze szkoły w Starym Bojanowie.

Niełatwą sztukę posługiwania się poprawną polszczyzną opanowali także uczniowie starszych klas. W konkursie „Zostań Mistrzem Ortografii”, w kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Nowak ze szkoły w Czaczu. Na drugim miejscu uplasowała się śmigielanka Paulina Cichoszewska, miejsce trzecie zajęła uczennica szkoły w Starym Bojanowie Wiktoria Piotrowska. W szkole podstawowej w kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce zajął Olaf Janicki ze Śmigla. Drugie miejsce zdobyła Joanna Licha ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej, zaś trzecie Joanna Spławska ze szkoły w Starym Bojanowie.

Mistrzami Matematyki zostali uczniowie klas drugich szkoły podstawowej: Iga Samoląg ze Śmigla oraz uczniowie ze szkoły w Starej Przysiece Drugiej: Martyna Wolff i Aleksandra Dłużak.

Do konkursu mistrzowie przygotowywali się pod czujnym okiem nauczycielek: Iwony Baranowskiej, Agnieszki Wujczak-Kunc, Małgorzaty Wojtkowiak, Renaty Stachowskiej, Hanny Portali, Ilony Wieczorkowskiej, Renaty Kamieniarz, Donaty Kowalczyk, Magdaleny Zapłaty, Krystyny Nyczke, Danuty Drótkowskiej i Katarzyny Grockiej.

W konkursie matematycznym wyłoniono także wicemistrzów. W kategorii klas II zostali nimi: Olga Dorsz i Kamil Maćkowski ze szkoły w Starym Bojanowie, Jacek Lorenz ze Szkoły w Bronikowie i Elżbieta Jaśkowiak ze Szkoły w Czaczu. W kategorii klas III wyłoniono dwóch wicemistrzów: Lenę Domagałę i Monikę Dudkowiak ze szkoły w Śmiglu. W tej samej kategorii komisja wyróżniła uczennicę szkoły w Bronikowie: Paulinę Lorych.

Spotkanie uczestników konkursów z burmistrzem odbyło się w Urzędzie Miejskim Śmigla 13 czerwca 2017 r.  Zwycięzców nagrodziła burmistrz Małgorzata Adamczak wraz z Piotrem Szmytkowskim - skarbnikiem Śmigla. Gratulacje odebrały również panie przygotowujące dzieci do konkursów.

AKA