2014-05-22

IV Wiosenny Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Śmigla

W sali wiejskiej w Bruszczewie 11 maja br. odbył się IV Wiosenny Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Śmigla w warcabach 64 polowych. Nad imprezą patronat objął Poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor biura poselskiego Sławomir Szczot. Na starcie stanęło 15 zawodników, w tym 7 dzieci, z powiatów: kościańskiego, leszczyńskiego, poznańskiego, śremskiego i gostyńskiego. Funkcję sędziego pełnił gościnnie Robert Kątny z Radzewa. Po 4 godzinnej walce wyłoniono zwycięzców. W kategorii dzieci do lat 13 zwyciężyła Magdalena Sulkowska przed Samuelem Kątnym oboje (SP Radzewo) i Anną Belką (SP Racot). Kolejne lokaty zajęli: Samuel Kątny (SP Radzewo), Martyna Karpińska (SP Lipno), Agnieszka Głogińska (SP Borek Wlkp.) i Anna Belka (SP Racot).Trójka najlepszych szachistów odebrała puchary ufundowane przez posła Jana Dziedziczaka, oraz medale, a wszystkie dzieci dodatkowo medale i nagrody rzeczowe.
W kategorii osób dorosłych walka trwała do ostatniego posunięcia. Po zakończeniu turnieju dwóch zawodników było niepokonanych: Robert Kątny z Radzewa oraz Edward Karpiński ze Starego Bojanowa, którzy zakończyli turniej bez porażki z dorobkiem 11 pkt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka w tempie 5 minut na zawodnika. Pierwsza zakończyła się remisem, a drugą wygrał Edward Karpiński, który tym samym wygrał cały turniej. Trzecią pozycję z 10 pkt. zajął Zbigniew Kotarski z Gradowic. Zwycięzców uhonorowano pucharami Burmistrza Śmigla, a wszystkich zawodników nagrodami rzeczowymi.
Organizator dziękuje Posłowi na Sejm RP Janowi Dziedziczakowi oraz Burmistrzowi Śmigla za ufundowanie pucharów, a piekarni Marka Gidaszewskiego za ufundowanie wyrobów cukierniczych dla uczestników turnieju.