2013-05-21

Udany weekend siatkarek

W sobotę 18 maja zespół młodziczek UKS Śmigiel udał się na dwudniowe zmagania do Głogowa. Był to ostatni turniej w kończącym się sezonie 2012/2013. Dziewczęta w pierwszej fazie turnieju pokonały kolejno zespoły z Żar, Brzegu Dolnego oraz Poznania pewnie awansując do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. Niestety najsłabsze spotkanie w turnieju przyszło właśnie w ćwierćfinale. Zespół ze Szlichtyngowy miał bardzo dobrą zagrywkę, z którą nie poradziły sobie śmigielskie zawodniczki i mimo ambitnej postawy przegrały mecz wynikiem 0:2. Drugiego dnia Śmigielanki pokonały kadrę województwa lubuskiego oraz SKF KS Poznań. Ostatecznie zajęły w turnieju V miejsce w gronie 16 zespołów. Zwycięzcą został zespół UKS Jedynka Kluczbork.
Pół godziny po swoich starszych koleżankach na turniej wyjechały także najmłodsze zawodniczki UKS Śmigiel. W rozgrywkach, które odbyły się w Szamotułach para dziewcząt: Joanna Kurpisz i Monika Kowalska zajęły 4 miejsce, a duet Roksana Kiełczewska i Michalina Wiśniewska 8 miejsce.