2012-11-27

Listopadowy Turniej Warcabowy

17 listopada br. w Restauracji "Poemat" w Śmiglu odbył się Listopadowy Turniej Warcabowy, który zgromadził na starcie zawodników z trzech powiatów. Po maratonie, który trwał blisko 10 godzin i rozegraniu rekordowej liczby 116 partii, co jest nowym rekordem turniejów warcabowych, wyłoniono zwycięzców. W kategorii: dzieci wygrała Agnieszka Głogińska ze Studziannej przed Jakubem Błaszczykiem z Dalabuszek. W kategorii osób dorosłych, w której każdy z zawodników rozegrał po 28 pojedynków, zwyciężył z dorobkiem 45 pkt Edward Karpiński ze Starego Bojanowa, dla którego był to już czwarty wygrany turniej w tym roku. Drugie miejsce, z dorobkiem 39 pkt. zajął Jarosław Błaszczyk z Dalabuszek, a na trzecim miejscu z 38 pkt. i rekordową liczbą partii remisowych (10) uplasował się najstarszy uczestnik turnieju - Zbigniew Kotarski z Gradowic. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a dzieci dodatkowo medale i statuetki. Organizator dziękuje sponsorom, a w szczególności Panu Adamowi Dorynkowi za wykonanie wspaniałej pamiątki turnieju, będącej jednocześnie wizytówką Śmigla.