2012-04-05

Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Biegach Przełajowych. Dobrzyca 31.03.2012r.

W ostatnią sobotę marca w Dobrzycy odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LSZ w Biegach Przełajowych. Trasa biegów została wytyczona alejkami parkowymi. Start i meta znajdowały się przy pałacu w Dobrzycy. Mimo niekorzystnej aury, porywistego wiatru i intensywnych opadów deszczu w zawodach wystartowała rekordowa liczba biegaczy „przełajowców”. Gminę Śmigiel reprezentowali zawodnicy zrzeszeni w UKS Junior Nietążkowo. Najlepszy wynik uzyskała Anna Ruskowiak, która w kategorii senior zdobyła brązowy medal, nieznacznie przegrywając drugie miejsce z zawodniczką z Piły.            W biegu juniorek młodszych tuż za podium uplasowała się Katarzyna Miedzińska, 12 miejsce zajęła Martyna Jaśkowiak,   tuż za nią wbiegła na metę Eliza Ruskowiak. Na 25 pozycji zameldowała się Erika Szczerbal  a Malwina Gindera rywalizację ukończyła na 40 miejscu. W zmaganiach juniorek najlepiej zaprezentowała się Natalia Stróżyńska, która linię mety minęła jako 8 , na 13 miejscu dobiegła Angelika Dolczewska, 17- sta  linię mety minęła Jagoda Mikołajczyk. Dziewczyny w ramach Mistrzostw Wielkopolski rywalizowały na dystansie 1000m. W biegach chłopców, „juniora” reprezentował Marcin Smolarek,  który na dystansie 2 km w kategorii juniora młodszego uplasował się na 17 miejscu.