2010-10-21

Nowy sezon i nowe sukcesy tenisistów

Pierwszy w sezonie 2010/2011, Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii żaków i żaczek przyniósł śmigielskim tenisistom kolejne sukcesy. Zawody odbyły się 3 października w Poznaniu. Wśród 22 startujących żaczek najwyższe miejsce zdobyła zawodniczka KS Polonia ze Śmigla - Wiktoria Skrzypczak. Na miejscu szóstym uplasowała się tenisistka czackiego Klubu „Orlęta” – Natalia Czekała. Pozostałe zawodniczki startujące z obydwu klubów znalazły się w klasyfikacji powyżej miejsca dziewiątego.
Wśród żaków najlepszy wynik osiągnął Szymon Pelec z czackich „Orląt”, który zajął miejsce trzecie. Swoją grą szóste miejsce zarezerwował sobie Jakub Jankowski z śmigielskiej Polonii. Wynik, tym bardziej był satysfakcjonujący, że Jakub startował z zawodnikami o 2 lata starszymi od siebie. Tak, jak w przypadku dziewczynek, pozostali tenisiści z Orląt i Polonii znaleźli się w klasyfikacji powyżej miejsca dziewiątego.

Zawodnicy „Polonii” wzięli również udział w I Okręgowym Turnieju Klasyfikacyjnym – Rejonu Leszczyńskiego w Jerce, który odbył się 9 października. Po raz kolejny najwyższy wynik wśród żaczek osiągnęła Wiktoria Skrzypczak. Żacy nie stanęli na najwyższym podium, ale w pierwszej trójce znalazł się Jakub Jankowski. Czwarty uplasował się Jakub Okoniewski, a piaty Filip Ludwiczak.