2010-05-13

Mini Olympic Games w Nietążkowie

W nietążkowskiej sali sportowej, 8 maja odbyły się eliminacje wojewódzkie do półfinałów ogólnopolskiego Turnieju XV edycji Mini Olympic Games. Organizatorem zawodów był Gminny Ludowy Klub Sportowy „Orlęta” Czacz. Do rywalizacji stanęło 33 zawodników, w tym 17 dziewczynek i 16 chłopców.

Awans do półfinałów w Sianowie (koło Koszalina) uzyskali zawodnicy, którzy zajęli pierwsze osiem miejsc w każdej z kategorii. W Sianowie Gminę Śmigiel reprezentować będą: Joanna Maślak z GLKS „Orlęta” Czacz, która uplasowała się na miejscu czwartym, a także zdobywczynie: miejsca piątego Wiktoria Skrzypczak oraz siódmego Aleksandra Hartleb, zawodniczki Klubu Sportowego „Polonia” Śmigiel. Wśród chłopców awans otrzymali: zdobywca pierwszego miejsca - Nikodem Maćkowski z śmigielskiej „Polonii” oraz Rafał Pelec z „Orląt”, który zajął miejsce szóste.

Pozostali tenisiści reprezentujący Gminę Śmigiel mieli mniej szczęścia. Zawodniczki z czackiego klubu zajęły następujące miejsca: 9-12 Dominika Wajman, 13-16 Alicja Maślak i 13-16 Dominika Pelec. Zawodnicy z „Orląt” uplasowali się na pozycjach: 9-12 – Patryk Pelec, 13-16 Szymon Pelec i Marcin Zalisz oraz na pozycji 17 Damian Wajman. Zawodnicy „Polonii” uplasowali się na miejscu 9-12 – Jakub Okoniewski, oraz 13-16 Filip Ludwiczak i Jakub Jankowski.

Fundatorem pucharów dla zwycięzców był organizator turnieju Gminny Ludowy Klub Sportowy „Orlęta” Czacz.