2008-09-30

Piłkarski Turniej w Morownicy

III turniej piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla odbył się w niedzielę, 28 września, jak zawsze w Morownicy. W tym roku wystartowało pięć drużyn: DH TRANS, PICASO NADOLNIK, FC HURAGAN, KOSZANOWO oraz gospodarze ELEVEN TEAM MOROWNICA. Drużyny grały w składzie 6 zawodników w polu + bramkarz, systemem każdy z każdym, czyli po cztery mecze trwające 2 x 15 minut z 5 minutową przerwą.

Zawody otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Jan Józefczak – fundator pucharów i statuetek.

Pogoda dopisała, mecze rozgrywano w pełnym słońcu.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w sali wiejskiej, gdzie panie z Koła Gospodyń przygotowały posiłek dla zawodników wraz z deserem – domowym pysznym ciastem.

Oto wyniki Turnieju: I miejsce – zdobyła drużyna FC Huragan,

II m Eleven Team Morownica, III m Picaso Nadolnik, IV – Koszanowo, V m – DH Trans.

Zdobywcy miejsc od I do III otrzymali puchary, miejsca IV i V statuetki, a wszystkie drużyny piłki. Sędziowie: Hieronim Ogrodowczyk i Józef Szulc wybrali najlepszego zawodnika turnieju - został nim Włodzimierz Rydlewski z drużyny FC Huragan.
Organizatorami imprezy byli Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Morownicy.