2006-04-25

Gminny finał wojewódzki

W finale Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski kadetek Orlęta Czacz (Estera Obiegała i Anna Janik) pokonały Polonię Arsenał Śmigiel (Justyna Żurek i Ewelina Żurek) 3:1. Finał indywidualnych i drużynowych klubowych mistrzostw województwa rozegrany został w Poznaniu w ostatnią niedzielę. Indywidualnie A. Janik zdobyła brązowy medal. Obie ekipy z gminy Śmigiel zakwalifikowały się do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W Czarnkowie 29 i 30 kwietnia będą walczyły o awans na OOM. Przypomnijmy, że bliźniaczki Żurek są niedawno ukoronowanymi mistrzyniami gimnazjów.

Podopieczne Marka Maślaka z Orląt w drodze finału pokonały 3:0 Czwórkę Jarocin oraz 3:2 faworyzowaną Spartę Złotów. Natomiast podopieczne Tadeusza Kozłowskiego wygrały 3:0 z Tajfunem Ostrów, a półfinał z Taczanowem rywalki oddały bez walki ze względu na kłopoty zdrowotne. W finale: Obiegała – J. Żurek 0:3, E. Żurek – Janik 0:3, debel 3:1 dla Orląt i J. Żurek – Janik 1:3. W ostatnim pojedynku, już nie uwzględnianym w wyniku końcowym. E. Żurek – Obiegała 0:3. Do półfinałów OOM z Wielkopolski oprócz Orląt i Polonii awansowały Żaki Taczanów i Rataje Poznań.