fb Wirtualny spacer
2004-12-21

V Gwiazdkowy Turniej Szachowy

V Gwiazdkowy Turniej Szachowy 64-polowej planszy w Śmiglu, będący jednocześnie rozgrywkami o puchar pełnomocnika Strefy Zachodniej odbył się 18 grudnia w Centrum Kultury. Udział wzięło 96 sportowców, a Małgorzata Adamczak, pełnomocnik strefy, nie kryła zadowolenia z poziomu zawodów.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, obejmującym 9 rund, a każdy zawodnik na jedną partię miał do dyspozycji 15 minut. W tych warunkach, w kategorii open, najlepszy okazał się Tomasz Mocny z Leszna, który zwyciężył z dorobkiem 7,5 p. Na II miejscu uplasował się Eugeniusz Małecki z Bukówca Górnego, a na III - Tomasz Buchała z Rawicza. Z miejscowych zawodników najlepiej zaprezentował się Robert Woźny, piętnasty w kategorii open. Bardzo dobrze wypadła też Magda Judek zajmując III pozycję w grupie do lat 18 (obejmującej dziewczęta i chłopców).

Puchary burmistrza Józefa Cieśli dla najmłodszych uczestników turnieju zdobyli: 6-letni Gustaw Tański ze Śmigla (z powodzeniem ograł kilku starszych rywali) i 7-letnia Maria Gniazdowska z Rawicza.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych