fb
13 stycznia 2020

28 Finał WOŚP w Gminie Śmigiel

Po raz kolejny Sztab nr 418 w Śmiglu przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując 28 Finał i skupiając wokół siebie 55 wolontariuszy, w tym także uczniów ze szkół w Czaczu, Starym Bojanowie i Śmiglu. Zbiórka rozpoczęła się w godzinach rannych, a po południu w Śmiglu oraz w Czaczu rozpoczęły się koncerty finałowe.

Na scenie w Czaczu wystąpili m.in. uczniowie miejscowej szkoły, harcerze, Mażoretki „Iris”, muzycy Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, zawodnicy klubu taekwondo w pokazie walk.

Koncert w Śmiglu rozpoczął się przedstawieniem „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu pod kierunkiem Aldony Wleklik oraz Iwony i Moniki Włoch. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy wszystkich grup Zespołu Tańca „Pryzmat”, a także Mażoretek „Iris”. Ponadto przed publicznością wystąpił Bartosz Fogt – Acustic Duo, a następnie rockowy zespół Bedrock Blues z Włoszakowic. Koncertowi przez cały czas towarzyszyło specjalne stoisko Grupy Motocyklowej „Wind Wolves”.

Licytacje odbyły się w Śmiglu oraz Czaczu.

Łącznie Sztab nr 418 w Śmiglu zbiórkę pieniędzy przeznaczonych w tym roku na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej zakończył kwotą 44.804,35zł.

Jak co roku ogromną pomocą w organizacji przedsięwzięcia służyło wiele osób i instytucji. Swoją szczodrość okazali  przekazując przedmioty na licytacje m.in. Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miejski Śmigla, Zakład Fotograficzny „Poli-Color”, Family Club, Schronisko Młodzieżowe, firma „Darex”, Zakład Kosmetyczny „For You”, Hufiec Śmigiel oraz osoby prywatne. Wśród licytowanych przedmiotów były gadżety WOŚP, kubki, poduszki, zestawy promocyjne, obrazy, zestawy kosmetyków, sprzęt AGD, złote serduszko, a także bony m.in. na lot motolotnią.

Nieoceniona okazała się jak zwykle pomoc Restauracji „Poemat” i Piekarni Danuty Grygier, dzięki którym wolontariusze i wykonawcy otrzymali ciepły posiłek i ciasto, a także harcerzy Hufca ZHP w Śmiglu oraz nauczycieli ze szkół w Śmiglu, Czaczu i Starym Bojanowie.

M.D., fot. archiwum CK, ZS w Sztarym Bojanowie, ZS w Czaczu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych