fb Wirtualny spacer
25 lutego 2019

Gospodynie świętowały w Poladowie

Po raz czwarty panie z kół gospodyń wiejskich z Gminy Śmigiel  wspólnie świętowały Dzień Kobiet. W tym roku 22 lutego 2019 r. w sali wiejskiej w Poladowie zebrało się ponad 170 pań z 10 kół. Obecni na uroczystości: burmistrz Małgorzata Adamczak oraz Wiesław Kasperski - przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla złożyli wszystkim paniom życzenia, a przewodniczący wraz z sołtysem Poladowa Janem Majerem wręczyli im róże. Wśród kobiet były także radne rady miejskiej: Gabriela Kasperska, Beata Żyto i Danuta Strzelczyk, a także przewodniczące zarządów śmigielskich osiedli: Donata Malak i Sylwia Konieczna.
Impreza corocznie jest wspólnym przedsięwzięciem KGW i Burmistrza Śmigla. 
Na stołach nie zabrakło domowych wypieków gospodyń, a burmistrz Adamczak zadbała o atrakcje, którymi były gry i zabawy dla pań prowadzone przez animatora z FSWO. Przed publicznością wystąpiła także Alicja Wawrzyniak z grupą taneczną wykonując Zumbę. W obchodach wzięły udział gospodynie z: Morownicy, Czacza, Sierpowa, Żegrówka, Robaczyna, Poladowa, Nowej Wsi, Bruszczewa, Śmigla i Karśnic.
Nie zabrakło życzeń dla pań z KGW Poladowo obchodzących jubileusz 20-lecia działalności koła. Prezentem od samorządu dla wszystkich kół były wykonane na zamówienie fartuszki. Dwie z pań: Sławomira Migdałek z KGW Sierpowo oraz Małgorzata Koźlik z KGW Poladowo przyszły na imprezę w stylizacji z lat międzywojennych. Za kreatywność i odwagę otrzymały nagrody. 

Po raz kolejny w w rolę kelnerów wcielili się pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla, a wsparcia technicznego udzieliło Centrum Kultury w Śmiglu.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych