fb Wirtualny spacer
13 października 2022

Skatepark otwarty

Pierwszymi użytkownikami nowego skateparku w Śmiglu byli uczniowie ze szkół z gminy Śmigiel.

Nowa inwestycja śmigielskiego samorządu została otwarta w czwartkowe przedpołudnie 13 października. Zainaugurowali ją uczniowie szkół z terenu gminy Śmigiel, którzy wzięli udział w warsztatach które przeprowadziła szkółka K-Roll z Poznania. Instruktorzy zaprezentowali także swoje umiejętności podczas 30-minutowego pokazu jazdy.

- „Cieszymy się, że ta inwestycja w końcu powstała bo to wy – uczniowie – o nią prosiliście” – mówiła do zgromadzonych burmistrz Małgorzata Adamczak. Zadowolenia z odbioru przez uczniów skateparku nie ukrywa także Zastępca Burmistrza Śmigla a równocześnie przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. – „Dzisiejsze otwarcie pokazało, że było to bardzo potrzebne bowiem zainteresowanie tym sportem w gminie Śmigiel jest spore. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie często przez nich używana i że sprawi naszym mieszkańcom dużo frajdy. Chcemy zachęcać do aktywności już od najmłodszych lat. Kto uzależni się od sportu, nie będzie sięgał po używki."

Skatepark w Śmiglu zlokalizowany jest na terenie między Centrum Kultury w Śmiglu a Orlikiem. W miesiącu październiku będzie do dyspozycji codziennie w godzinach 8:00-18:00. Koszt budowy to ok. 270 tys. zł, z czego 124 932,00 zł to środki od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pozostała część została sfinansowana ze środków gminy Śmigiel.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych