fb Wirtualny spacer
13 września 2023

"Piknik Pełen Magii" dla Madzi

Zapraszamy całe rodziny w sobotę 30 września na stadion miejski w Śmiglu. Odbędzie się tam „Piknik Pełen Magii”, który zapewni wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych.

Festyn rozpocznie się koncertem lokalnego artysty – Jarka Ciszewskiego. Po jego zakończeniu, odbędzie się „Magic Show” w wykonaniu adepta szkoły cyrkowej, magika i showmena – Szymona Kuśki. Na zakończenie zaplanowano wspaniałe widowisko z wykorzystaniem ognia.

Ponadto do dyspozycji będą: strefa LEGO, tekturowy labirynt a także gigantyczny dmuchaniec, z którego zysk zostanie przekazany na konto Madzi. Na smakoszy czekały będą foodtrucki oraz kiermasz ciast.

Partnerem wydarzenia została firma „Werner Kenkel”, która współfinansuje część atrakcji, zapewni wyżej wspomniany tekturowy labirynt, a także wpłaci na konto Madzi 5zł za każdy przebiegnięty przez Pana Dominika kilometr podczas całego 24h biegu. Za część animacyjną odpowiada stowarzyszenie „Fajne Babki” z Leszna. Organizatorami wydarzenia będą Urząd Miejski Śmigla oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu.

Piknik odbywa się jako część akcji „24-godzinny bieg dla Madzi”, którą organizuje mieszkaniec Widziszewa - Dominik Wolff. W ubiegłym roku zasłynął akcją charytatywną dla Madzi biegnąc 10 maratonów w 10 dni. W tym roku ponownie chce pomóc 2-latce ze Śmigla, biegnąć nieprzerwanie przez całą dobę.  Chce w ten sposób zebrać środki na leczenie i rehabilitację Magdy, która jako jedyna w Polsce i druga na świecie z zespołem Downa jest chora na zaburzenie związane z HNRNPH2.

Start biegu nastąpi o godzinie 12:00 w parku miejskim w Kościanie. Po około 4 godzinach krążenia po parku wyruszy w drogę na stadion w Śmiglu, gdzie planuje być o 17:00. Tam - mamy nadzieję - zostanie powitany przez wielu mieszkańców Śmigla. Około 2 lub 3 w nocy biegacz zamierza ruszyć w kierunku Leszna, a następnie Rydzyny, gdzie po 24 godzinach – o 12:00 – planowane jest zakończenie akcji.

Pan Dominik Wolff swoją akcją chce zachęcić jak najwięcej ludzi do ruchu, dlatego liczy, że podczas biegu będzie mógł liczyć na to, że kibice dołączą do niego i będą „kręcić” kilometry razem z nim. Do czego i my zachęcamy :)

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych