fb Wirtualny spacer
11 listopada 2018

100-metrowa flaga na setną rocznicę

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Śmiglu zainaugurował Apel Pamięci pod obeliskiem hm. Zbigniewa Łukomskiego z udziałem władz samorządowych, żołnierzy 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie, harcerzy ze Śmigielskiego hufca, pocztów sztandarowych, delegacji jednostek, szkół i organizacji oraz mieszkańców.

Jak w całym kraju, nie zabrakło akcentu związanego z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości. Po zakończonym Apelu, odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta do kościoła pw. Św. Stanisława Kostki, któremu przewodniczyło sto dzieci niosących specjalnie uszytą na tę okazję stumetrową flagę. Z inicjatywy śmigielskiej grupy "Wind Wolves", kolumnę zamykało 100 motocyklistów.

Mszę Świętą w intencji Ojczyzny odprawili księża - Tadeusz Fołczyński, Piotr Markowski oraz Tomasz Nowak. Warto podkreślić, że każdy z nich posiada stopień oficerski, natomiast ten ostatni jest kapelanem leszczyńskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. W trakcie mszy odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru "Harmonia", któremu towarzyszyły dzieci ze szkoły podstawowej w Śmiglu.

Ostatnim punktem śmigielskich obchodów był koncert artystów scen poznańskich, który również odbył się w kościele pw. Św. Stanisława Kostki.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości: żołnierzom garnizonu leszczyńskiego, harcerzom, pocztom sztandarowym i delegacjom, szkołom, orkiestrze, chórowi, policjantom, strażakom, motocyklistom oraz księżom.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych