2014-10-23

Tenisista siódmy w kraju

Jakub Jankowski, tenisista z Klubu „Polonia” Śmigiel zajął siódme miejsce w I Grand Prix Polski Młodzików, które odbyło się w ostatni weekend września w Nowej Rudzie. Jego klubowi koledzy uplasowali się na dalszych miejscach, Filip Ludwiczak w przedziale 21-24, a Remigiusz Styziński 25-32. W Drzonkowie w drugi weekend października odbyło się I Grand Prix Polski Juniorów. Tam Andrzej Juszczak również zawodnik „Polonii” wywalczył sobie miejsce w przedziale 21-24.
Zawodnicy „Polonii” mogą się również pochwalić dobrymi wynikami w Wojewódzkim Turnieju Żaków i Skrzatów. Na najwyższym stopniu podium wśród skrzatów stanął Bartosz Ludwiczak. Żaczki także wywalczyły miejsca na podium. Oliwia Szuster zajęła miejsce drugie, a Aleksandra Małek Miejsce trzecie.
Zawodniczki GLKS Orlęta Czacz wzięły udział w I Okręgowym Turnieju Juniorów i Kadetów w sezonie 2014/2015. Wśród juniorek pierwsze miejsce zajęła Joanna Maślak, zaś trzecie jej siostra Alicja Maślak. Milena Weinert, w tej samej kategorii wiekowej uplasowała się na miejscu czwartym. W kadetkach pierwsze miejsce wywalczyła sobie Alicja Maślak.