fb Wirtualny spacer
2013-09-11

Grand Prix Wielkopolski

7 września w Luboniu odbyły się I Zawody Wojewódzkie w kategorii młodzików i młodziczek, które od tego sezonu noszą nazwę Grand Prix Wielkopolski. Klub Sportowy "Polonia" Śmigiel reprezentowało 8 młodzików i 4 młodziczki.

Największy sukces odniósł Jakub Jankowski, który zajął II miejsce oraz Filip Ludwiczak, który stanął na III miejscu podium. Dalsze miejsca w tej kategorii zajęli: Remigiusz Styziński (VI miejsce), Łukasz Ciorga (miejsca 13-16), Tomasz Krzykała, Dawid Ciorga, Eryk Grochowy i Dawid Gbiorczyk. W kategorii młodzików startowało 51 zawodników.

Nikola Kortus zajęła V miejsce, Bogna Jankowska uplasowała się w przedziale 17-20, a dalsze miejsca zajęły Oliwia Szuster i Aleksandra Małek. W kategorii młodziczek brało udział 36 zawodniczek.

Z turnieju wielkopolskiego kwalifikację na turniej ogólnopolski uzyskał Jakub Jankowski. Zawody te odbędą się w dniach 27-29 września w Warszawie.
Zawodnicy walczyli w Luboniu pod czujnym okiem swoich trenerów: Danuty Strzelczyk i Tadeusza Kozłowskiego.
Dzień później w Poznaniu tenisiści rywalizowali w Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorów i juniorek. I miejsce zajął Andrzej Juszczak, natomiast w kategorii juniorek Grażyna Cieśla uplasowała się na II miejscu. Oboje uzyskali awans na turniej ogólnopolski, który odbędzie się w Brzegu Dolnym w dniach 11-13 października.
W turniejach wzięli również udział zawodnicy Klubu „Orlęta” Czacz. W kategorii juniorki Joanna Maślak zajęła miejsce w przedziale 9-12, a Milena Weinert w przedziale 35-36. Młodziczki reprezentowała Alicja Maślak, która zajęła lokatę w przedziale 13-16. W młodzikach na pozycji 33-36 uplasował się Mateusz Weinert.

Gratulujemy wszystkim pierwszych sukcesów w sezonie i życzymy powodzenia w walce na zawodach ogólnopolskich!

Danuta Strzelczyk

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych