2013-01-10

Junior wicemistrzem seniorów

Andrzej Juszczak z Polonii Śmigiel zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym seniorów w tenisie stołowym. Andrzej jest uczniem śmigielskiego gimnazjum co oznacza, że jest dopiero juniorem, dlatego zajęcie drugiego miejsca w kategorii seniorów należy uznać za duży sukces, tym bardziej, że w turnieju wystartowało w około 80 zawodników z całego województwa wielkopolskiego.
Andrzej ma na swoim koncie wiele sukcesów w swojej kategorii, ale wicemistrzostwo w seniorach to największy sukces młodego zawodnika ze Śmigla. Prezes Polonii - Piotr Mulczyński podkreśla, że na sukces zawodnika, poza nim samym pracują także jego trenerzy: Danuta Strzelczyk oraz Tadeusz Kozłowski.
W wojewódzkim turnieju Andrzej Juszczak pokonał w meczach następujących zawodników: Macieja Pawlaka z Kożmina Wielkopolskiego 3:2, Miłosza Sobkowiaka z Obornik 3:2, Mistrza Polski Weteranów Pawła Małkusa 3: 2, a w półfinale Bartosza Polusa z Trzemeszna 3:1. W grze finałowej Andrzej przegrał z Tomaszem Guhsem z Trzemeszna. Mecz zakończył się wynikiem: 4:1.