2011-12-12

Śmigielanki Mistrzyniami Wielkopolski

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, 5 grudnia w Poznaniu, zagrała w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo startu w tych zawodach dziewczęta wywalczyły w poprzedzających mistrzostwa eliminacjach; najpierw gminnych następnie powiatowych, a po nich rejonowych. Do Poznania zjechało 14 drużyn: po 2 najlepsze z każdego rejonu.
Początkowo zawody zostały przeprowadzone systemem grupowym, w którym dziewczęta ze Śmigla pokonały zespoły: SP Białośliwie 3:1 i SP Żychlin 3:0. Następny etap został rozegrany systemem pucharowym, w którym Śmigielanki pokonały drużyny: SP Nr 14 Poznań 3:1 w ćwierćfinale, SP Gizałki 3:0 w półfinale i SP Trzemeszno 3:0 w meczu finałowym.

Dziewczęta zagrały w składzie: Wiktoria Skrzypczak, Nikola Kortus i Dominika Pelec. Opiekunem tenisistek jest Danuta Strzelczyk. Mistrzynie będą reprezentowały województwo na Mistrzostwach Polski.