fb Wirtualny spacer
15 stycznia 2018

24 245,53 zł dla WOŚP

Organizując tegoroczną zbiórkę Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postawiła sobie kolejny cel – wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.

W tym roku w ramach śmigielskiego sztabu WOŚP działało 54 wolontariuszy, którzy przemierzali ulice Śmigla, Starego Bojanowa i Czacza kwestując na rzecz orkiestry. Ze względu na prace remontowe w Centrum Kultury, Śmigiel połączył siły z Czaczem i koncert 26 Finału WOŚP odbył się w Czaczu. Jak co roku występy na scenie były okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego mieszkańców śmigielskiej gminy. Podczas koncertu wystąpiły dzieci i młodzież z miejscowej szkoły: wokaliści – Jagoda Skoracka, Robert Kasperski, Artur Łabszyn, Anna Banaszczak, Alicja Domagała, Sylwia Trafas, Maja Wojciechowska, Martyna Korzeniewska, Weronika Buśko, Wioleta Michalska Jędrzej Han, duet instrumentalny – Zachariasz Piątek i Tomasz Biegański, gitarzysta – Jakub Adamczak oraz zespół taneczny „Tęcza”.

Miłym akcentem był występ pary tanecznej ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana.

Podczas finałowego koncertu nie mogło zabraknąć wokalistek ze Studia Piosenki „Muzol”, tancerek z zespołu „Pryzmat” czy Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla. W niedzielę tradycyjnie odbyła się licytacji darów i gadżetów WOŚP oraz loteria. Wśród licytowanych atrakcji był obiad z Burmistrz Śmigla, wyjazd w teren ze Stowarzyszeniem Miłośników Samochodów Terenowych Raptor 4x4, autografy grupy „Pekctus”.

Imprezę zakończyło tradycyjne „Światełko do nieba”.  W tym roku dzięki uprzejmości Banku Spółdzielczego w Śmiglu miejscowy sztab wspomagała maszyna do liczenia bilonu. Ostatecznie zbiórka zamknęła się kwotą 24 245,53 zł. Nie jest to rekord śmigielskiego sztabu, ale jak co roku swoją nieocenioną ofiarność pokazali mieszkańcy gminy, a wolontariusze stanęli na wysokości zadania.

CK

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych