2011-04-04

Powiatowe Mistrzostwa w Czaczu

Dwa dni, 26 i 27 marca, w sali wiejskiej w Czaczu trwały Mistrzostwa Powiatu LZS w tenisie stołowym. Organizatorem był GLKS Orlęta Czacz, który połączył mistrzostwa z 15-leciem swojej działalności.
Pierwszego dnia mistrzostw rywalizowali zawodnicy w kategorii męskiej. Wśród młodzików najlepszy wynik osiągnął Rafał Pelec. Szymon Pelec zajął miejsce drugie, a Patryk Pelec trzecie. W kategorii kadetów zwyciężył Marek Dziwak, II miejsce wywalczył Michał Żak, a III Adam Szczepaniak. W kategorii juniorów zwyciężył Damian Kubicki, a seniorów - Mieczysław Wagner.  Damian Wojciechowski był najlepszy w rozgrywkach amatorów - open.
Kategorie żeńskie rywalizowały drugiego dnia mistrzostw. Najlepszą młodziczką i mistrzynią powiatu na rok 2011 została Joanna Maślak, II miejsce zajęła Natalia Czekała, a III Dominika Pelec. W juniorkach wygrała Marika Maślak. Wśród seniorek najlepsza okazała się Agnieszka Budzianowska. II miejsce zajęła Estera Obiegała, a III Wiesława Maślak. W kategorii Amatorek zwyciężyła Magdalena Bystrzycka, na II miejscu uplasowała się Barbara Knychała, a na III Wiktoria Bystrzycka. W turnieju wzięło udział 45 zawodników zarówno zrzeszonych, jak i niezrzeszonych w klubach. Medale oraz nagrody rzeczowe - . Nagrody otrzymali zdobywcy pierwszych trzech miejsc. Medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe - profesjonalny sprzęt do tenisa stołowego wręczali: w sobotę Feliks Banasik – radny Powiatu Kościańskiego, a w niedzielę - Edward Strzymiński – wicestarosta kościański.

W sobotę, 26 marca tenisistki z „Orląt” - Żaczki i Młodziczki wzięły również udział w Mistrzostwach Okręgu Leszczyńskiego zorganizowanych w Bodzewie. Mistrzynią okręgu młodziczek na rok 2011 została Joanna Maślak. W Żaczkach mistrzynią została również zawodniczka Orląt - Natalia Czekała.