2011-03-01

Sześć pucharów dla tenisistów

Tenisiści z GLKS Orlęta Czacz oraz KS Polonia Śmigiel wzięli udział w III OTK Żaków i Młodzików OZTS Leszno, który odbył się 20 lutego w Krzywiniu. W turnieju wzięło udział 40 zawodników i zawodniczek z 12 klubów z leszczyńskiego okręgu.
W kategorii żaczki I miejsce wywalczyła Natalia Czekała z czackich Orląt, za nią na miejscu drugim uplasowała się zawodniczka śmigielskiej Polonii Nikola Kortus. W tej samej kategorii VII miejsce zajęła Alicja Maślak (Orlęta Czacz), a IX Weronika Jankowska (Polonia Śmigiel).
W kategorii żacy również zwyciężył tenisista Orląt - Szymon Pelec, zaś miejsce II zajął zawodnik Polonii Jakub Jankowski. Pozostali zawodnicy Polonii uplasowali się kolejno: na IV miejscu Filip Ludwiczak, V Jakub Okoniewski, a VI Remigiusz Styziński.

W kategorii młodzików nie startowały zawodnicy Polonii, a jedynie tenisiści Orląt. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Joanna Maślak, VI miejsce zajęła Dominika Pelec, a w przedziale 9-12 uplasowała się Daria Frankiewicz. W kategorii chłopców miejsce drugie wywalczył Rafał Pelec, a jego brat Patryk miejsce VII.

Tym sposobem tenisiści z Gminy Śmigiel w III OTK w Krzywiniu zdobyli sześć pucharów.