2010-11-29

Listopadowe starty tenisistów

Ostatni IV turniej „Luboń CUP 2010” rozegrano 13 listopada 2010 r. w Luboniu. Łącznie we wszystkich  turniejach tego cyklu wzięło udział ponad dwustu zawodników i zawodniczek. Rywalizacja zaczęła się  w maju, jednak w pierwszym turnieju zawodnicy „Orląt” nie brali udziału . Kolejne trzy turnieje w kategorii Juniorek wygrała Joanna Maślak. Zawodniczka z Czacza w ogólnej klasyfikacji zajęła pierwsze miejsce. Sukces Joanny jest tym  większy,  że tenisistka  ta na co dzień startuje w pierwszym roczniku Młodziczek a w poprzednim sezonie startowała jeszcze  w kategorii Żaczek, której jest aktualną Mistrzynią  Województwa Wielkopolskiego
W Poznaniu rozegrano 14.11.2010 r. II WTK  Młodziczek , gdzie również najlepszą okazała się Joanna Maślak,  wygrywając wszystkie pojedynki. Reprezentantka „Orląt” zajęła pierwsze miejsce  premiowane awansem do Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego,  który rozegrany będzie w dniach 03- 05 grudnia w Krakowie.
W II WTK wystartowały również  Natalia Czekała - zajęła 8 miejsce oraz  Alicja Maślak i Dominika Pelec , które zajęły miejsca w drugiej dziesiątce.
Startujące  w kategorii Młodziczek Żaczki ze śmigielskiej Polonii uplasowały się na następujących pozycjach: Wiktoria Skrzypczak  - 7 miejsce, Nikola Kortus w przedziale 25-30 a rywalizujący z Młodzikami Żacy z Polonii zajęli pozycje: Jakub Okoniewski i Jakub Jankowski w przedziale od 13-16 miejsca a Filip Ludwiczak 17-24 miejsca
Zawodnicy „Orląt” uplasowali się w turnieju na następujących pozycjach; Rafał Pelec miejsce 6, Szymon Pelec zajął miejsce w przedziale od 17-24 a Patryk Pelec poza trzydziestką. W turnieju wzięło udział 30 zawodniczek i 49 zawodników.