2010-11-29

Pechowy start siatkarek

Kolejny dobry występ zaliczyły siatkarki UKS „VOLLEYBALL” Śmigiel. 11 i 12 listopada uczestniczyły w XX Turnieju Minisiatkówki z Okazji Święta Niepodległości w Środzie Wlkp. Łącznie w turnieju wzięły udział trzy zespoły ze Śmigla. Pierwszy w składzie: Julia Apolinarska, Maria Stenzel, Daniela Kiełczewska i Magdalena Maćkowska - zajął IV miejsce, drugi w składzie: Stachowiak Roksana, Targosz Natalia, Bergman Jagoda, Szlachetka Sara zajął miejsce XI, a trzeci w składzie: Frąckowiak Jagoda, Górna Monika, Hartlieb Aleksandra oraz Toś Paulina uplasował się na miejscu XX.
W turnieju startowały 24 drużyny z całej Polski m.in. z Kalisza, Wrześni, Tomaszowa Mazowieckiego, Międzyborowa, Braniewa. Pechowy okazał się występ pierwszego zespołu ze Śmigla. Bardzo zacięty pojedynek z drużyną LTS Legionovia zadecydował o końcowej klasyfikacji w turnieju. Ostatnia akcja w meczu już po ostatnim gwizdku sędziego (grano na czas po 8 min.) zadecydowała o przegranej 11-12. Ostatecznie zespół z Legionowa wygrał cały turniej. O III miejscu decydował stosunek małych punktów. O 0,05 pkt. więcej uzyskał zespół z Braniewa. Pocieszeniem pozostał fakt, że pierwsza śmigielska drużyna została sklasyfikowana najwyżej spośród zespołów z Wielkopolski.