2010-07-08

Mini Olympic Games 2010 w Wiśniowej Górze i Mini Olympic Games 2010 w Wiśniowej Górze

Mini Olympic Games 2010 w Wiśniowej Górze
Wiśniowa Góra w dniach 17-19 czerwca gościła finalistów turnieju Mini Olympic Games 2010 w tenisie stołowym. W turnieju o puchar PKOL pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Włodzimierza Fisaka i Wójta Gminy Andrespol Dariusza Kubusa, uczestniczyli młodzi tenisiści obecnie uczęszczający do szkół podstawowych. W finale sportowych zmagań brało udział 32 najlepszych zawodników wyłonionych z ogólnopolskich eliminacji.
W zawodach udzielali się również reprezentanci Gminy Śmigiel. We zmaganiach chłopców wysokie, siódme miejsce zajął Nikodem Maćkowski, zawodnik Klubu Sportowego „Polonia” Śmigiel. W turnieju dziewcząt wystartowała Joanna Maślak z Klubu „Orlęta” Czacz, która uplasowała się na 25 miejscu, będąc równocześnie jedyną reprezentantką naszej Gminy wśród uczestników imprezy. Zwycięzcami zostali Tomasz Kotowski (LUKS ABC Żak Pisanica) i Karolina Tokarczyk (LITS Anders-Jedność Żywiec), którzy otrzymali medale, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Głównym celem organizatorów turnieju Mini Olympic Games, jest popularyzacja tenisa stołowego wśród młodych, poszerzenie współpracy klubów sportowych ze szkołami oraz pozyskanie nowych, najbardziej utalentowanych zawodników wśród młodzieży.
Fundatorem nagród byli organizatorzy turnieju: Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie, Urząd Gminy w Andrespolu, Łódzki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego w Łodzi oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji „RELAKS” w Wiśniowej Górze.
Mistrzostwa Polski w Czarnkowie
Pasjonaci tenisa stołowego zjawili się również w Czarnkowie, gdzie w dniach 26-27 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.
Rozegrano je w sześciu kategoriach: młodzicy, kadeci i juniorzy, przy osobnym grupowaniu chłopców i dziewcząt. Podczas konkursu stoczono kilkaset pojedynków, w których wyłoniono najlepszych tenisistów stołowych LZS w kraju. Do finałów tych zawodów awansowali zawodnicy zajmujący najwyższe miejsca podczas Mistrzostw Wielkopolski rozegranych 20 marca w Objezierzu.
Niestety, reprezentanci Wielkopolski nie dali nam wielu powodów do radości. W klasyfikacji klubów tenisiści stołowi z naszego województwa zajęli dziesiąte miejsce oraz czwarte w klasyfikacji województw.
W klasyfikacji młodzików najwyższe miejsce zajęła Katarzyna Bagrowska - MLUKS Nadwiślanin Płock i Szymon Burek - MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie, natomiast w kategorii kadetów: Ada Jończyk – MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie i Adrian Więcek – MLKS Ostródzianka Ostróda. Pierwsze miejsce wśród juniorów zdobyła Anna Urbańczyk – LUKS „WARMIA” Lidzbark Warmiński i Radosław Bortnowski – GKS GORZOVIA Gorzów Wlkp. Wśród klubów sportowych najwyżej uplasował się LUKS Chełmno z liczbą 85,5 pkt., natomiast wśród województw pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z woj. Warmińsko – Mazurskiego, zdobywając imponująco sumę 161 punktów.