2010-03-23

Wyniki tenisowych turniejów

Tenisiści Klubu Sportowego Polonia w Śmiglu oraz Klubu Sportowego Orlęta Czacz 14 marca w Luboniu reprezentowali Gminę Śmigiel w Wiosennym Turnieju TOP-8.

Wzięło w nim udział po 8 najlepszych zawodników i zawodniczek z Wielkopolski w każdej z kategorii wiekowych: żaczki, młodziczki, kadeci i juniorzy.

W kategorii żaczki zwyciężyła Joanna Maślak z Orląt, drugie miejsce zajęła Wiktoria Skrzypczak  z Polonii.
W kategorii żaków drugi był Rafał Pelec z czackiego klubu, a jego brat Szymon siódmy.
Dobrą formę mieli również tenisiści Polonii w kategorii młodzik. Nikodem Maćkowski zajął miejsce drugie, a Wiktoria Kucharczak zajęła miejsce trzecie.
W najstarszym przedziale wiekowym juniorów tryumfował Kacper Raksimowicz  z Polonii stając na najwyższym miejscu na podium.

W turnieju TOP-8 nie wystartował zawodnik Polonii - Andrzej Juszczak, który w tym samym czasie razem z Grażyną Cieślą brał udział w III Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Tenisie Stołowym Młodzików w Łomży. Tenisiści ci jako jedyni zawodnicy reprezentowali Wielkopolskę.

Wojewódzkie eliminacje III WTK Młodzików i Młodziczek, dające awans do szczebla ogólnopolskiego odbyły się 7 marca w sportowych salach śmigielskiej szkoły. W kategorii dziewcząt awans wywalczyła Aleksandra Kędzia, która wycofała się z dalszych zawodów, dlatego do Łomży pojechała (decyzją prezesa WZTS) Grażyna Cieśla. Zawodnicy Polonii nie stanęli na podium. Ostatecznie Andrzej uplasował się w przedziale 25 – 28, a Grażyna w przedziale 33-36.

Także w marcu odbył się III WTK Żaków i Żaczek. I tym razem, 13 marca w Pyzdrach, zagrali tenisiści z Orląt oraz Polonii. W kategorii dziewcząt w finale spotkały się Joanna Maślak z czackiego klubu oraz Wiktoria Skrzypczak, reprezentująca śmigielski klub. Pojedynek wygrała Joanna.

Obie zawodniczki będą reprezentować Wielkopolskę 27 i 28 marca w Gdańsku w XXVII Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego.