VI Edycja Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Nietążkowie sezon 2009/2010 rozpoczęła się 15 listopada. Po raz pierwszy rozgrywki będą odbywać się pod patronatem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Patronat nad imprezą objęli również: Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Patronat medialny objęła Gazeta Kościańska i Dziennik Informacyjny ABC.
Rozgrywki otworzyła Wiesława Poleszak-Kraczewska – zastępca Burmistrza Śmigla, a jednocześnie przewodnicząca GKRPA w towarzystwie dyrektora ZSP w Nietążkowie - Arlety Puk oraz Zygmunta Ratajczaka – kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu.

Organizatorem ligi jest ZSP w Nietążkowie, UKS Junior Nietążkowo oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Jarosław Pietrowski, Łukasz Złotkowski oraz Marcin Grzesiak.

Relacje z inauguracyjnych meczy:

„DH TRANS” – „ZŁOMIX”   3:3 (3:2)
W pierwszym meczu nie obyło się bez emocji. Do przerwy wynik 3:2 był korzystny dla Drużyny „DH Trans”, jednak  zespół „Złomixu” zdołał odrobić straty. Strzelił nawet czwartą bramkę, której sędzia (słusznie) nie uznał odgwizdując faul na bramkarzu. Na minutę przed końcem spotkania goście mieli ogromną szansę na wygraną, bowiem za szósty faul sędzia zarządził rzut karny dla „Złomix-u”. Strzał Piotra Smoczyka nie był jednak celny i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
 Bramki: „DH Trans” - Mulczyński 3’, Kubiak 9’, Splisgart 11’,
               „Złomix” - Woźniak 8’, Wasielewski 11’, Piotrowski 15’.

„KOZATKO” – „ELEWEN TEAM MOROWNICA” 6:0 (4:0)
Pewne i wysokie zwycięstwo zespołowi „Kozatko” przyszło dość łatwo i szybko, ale zwycięzcy byli podczas meczu bardzo skoncentrowani. Strzelone w ciągu pierwszych sześciu minut trzy bramki ustawiły mecz, a „Elewen Team” grający bez zmienników nie miał po prostu siły odpowiedzieć. Była to ładna i szybka gra „Kozatko”.
Bramki: „Kozatko" – Kozak (strzelił dwie) 12’, Ruta 2’, Kuźniak 4’, Bobowski 6’, Borowczyk 13’.

„MARTA” – „MAKINTOSCH&PORABIANTUS”   3:0 (1:0)
Mimo aż trzech strzelonych bramek, o tym meczu można powiedzieć, że był najsłabszym widowiskiem tego dnia. Zawodnicy obu drużyn postarali się o to, aby na boisku nie było zbyt wiele ciekawych akcji. „Makintosch” to nowy zespół w eksperymentalnym składzie, co może ich usprawiedliwiać,  ale „Marta” to starzy wyjadacze. Jeśli mają aspiracje do podium, to zespół musi zdecydowanie przyspieszyć i nabrać charakteru.
Bramki: „Marta” – Woziński 8’, Sibilski 13’, Neczyński 17’.

„VITO LESZNO” – „ASTRA 2 KOSZANOWO”   1:4 (0:2)
Po poprzednim meczu miło było popatrzeć na mecz dwóch drużyn wykazujących chęć do gry. Bardzo ładna gra obu zespołów. „Vito” zabrakło trochę sił, ale na pewno nie ambicji. ”Astra” z kolei zagrała szybko. Na słowa uznania w tym meczu zasługuje gra Krzysztofa Pelca i rewelacyjnego tego dnia bramkarza Sławomira Grockiego (obydwaj z zespołu „Astra”). Wynik 4:1 to spora zasługa Sławomira Grockiego i jego świetnej postawy.
Bramki: „Astra 2 Koszanowo” – Małek 8’, zawodnik z nr. 24’, Pelec 12’, Józefiak 18’, „Vito” – Otto 23’.

„GKRPA ŚMIGIEL” – „EDA TRANS” 2:3 (0:2)
Młodzi zawodnicy „Eda Trans” pokazali „kawałek” dobrego futbolu. Szybkość, poprawna technika oraz świetny przegląd pola tych ludzi sprawiło, że „Eda Trans” objęło dwubramkowe prowadzenie, by na początku drugiej połowy dołożyć trzeci strzał. GKRPA grała jednak ambitnie i w 21’ błąd bramkarza „Eda Trans” - Stachowskiego doprowadził do wyniku 2:3. Końcówka meczu rozegrana została dynamicznie, ale wynik nie uległ już zmianie.
Bramki: „GKRPA ŚMIGIEL” – Bossy 17’, Kiąca 21’,
              „Eda Trans” – Duszyński Mateusz 4’, Stachowiak 8’, Gbiorczyk 15’.

„SIEWRUK LESZNO” – „MAL POL KĄKOLEWO”   0:2 (0:1)
Bardzo ładny, czysty mecz. W całym sędzia uznał tylko jeden faul. Dobrze grający technicznie „Siewrug” nie potrafił znaleźć sposobu na sforsowanie bramki przeciwnika. „Mal Pol” z kolei przyzwyczaił nas do szybkiej gry i już w drugiej minucie było 1:0. Później nastąpił długi okres wyrównanej gry. W końcówce decydujący cios zadali piłkarze z Kąkolewa.
Bramki: Mal Pol – Jankowiak 2’, Duszyński Tomasz 19’.