2009-11-20

Drugi w województwie

Andrzej Juszczak zawodnik śmigielskiego Klubu Sportowego „Polonia” wywalczył sobie drugie miejsce w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w Tenisie Stołowym sezonu 2009/2010. Był to o cztery miejsca lepszy wynik niż w pierwszym Turnieju tego sezonu - wówczas zajął miejsce szóste. Zawody odbyły się 8 listopada w Poznaniu. Mimo uzyskania tak wysokiego miejsca, Andrzej nie zakwalifikował się do udziału w turnieju ogólnopolskim. Tam prawo startu zapewnili sobie tylko zdobywcy pierwszych miejsc na szczeblu województwa. Także wysokie noty wywalczył Nikodem Maćkowski plasując się na miejscu piątym.

W Turnieju wystartowali również zawodnicy Klubu Sportowego „Orlęta” Czacz. Wśród czackich tenisistów najwyższe, 15 miejsce zajął Rafał Pelec. W kategorii chłopców łącznie wystartowało 52 zawodników.

Mniej szczęścia miały dziewczęta. Najlepszy wynik, miejsce 6 uzyskała Joanna Maślak z Klubu „Orlęta” Czacz. Zawodniczki Polonii uplasowały się na dalszych miejscach: Wiktoria Kucharczak znalazła się w przedziale 13-16 miejsca, a Wiktoria Skrzypczak 17-24 miejsca. Kategoria dziewcząt skupiła łącznie 33 zawodniczki.