2009-07-09

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Słupsk, 3-5.07.2009r.

Najważniejszą  imprezą  sezonu lekkoatletycznego są zawsze Mistrzostwa Polski. W tym roku najlepszych lekkoatletów gościł Słupsk, gdzie przez trzy dni zmagali się najlepsi sportowcy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach. Jedynym sportowcem reprezentującym powiat kościański była zawodniczka UKS Junior Nietążkowo Magdalena Kiąca. Magda startowała w konkurencjach sprinterskich 100 m. i 200 m.
W pierwszym dniu mistrzostw zaplanowano bieg sprinterski na 100 m., w którym rywalizowały 24 zawodniczki. W porannych biegach eliminacyjnych ustalono najlepszą szesnastkę Mistrzostw Polski. W  swojej serii Magda uplasowała się na czwartej pozycji, awansując bezpośrednio do finału (B) Mistrzostw Polski. W trakcie wieczornego finału zawodniczka Juniora zajęła 7 miejsce a ostatecznie zajęła w biegu na 100 m (12.65) 15 miejsce.  Kolejnego dnia mistrzostw zaplanowano serie eliminacyjne na 200 m. W celu wyłonienia najlepszej szesnastki odbyły się trzy biegi. W pierwszej serii, po znakomitym biegu i rekordzie życiowym 25.70, Magda z 14 czasem awansowała do finału            ( B) MP.  Finał na 200 m. juniorek odbył się ostatniego dnia mistrzostw. Sprinterka „Juniora” ukończyła  bieg na 7 miejscu, ostatecznie klasyfikując się na 15 miejscu. (www.prosport.info).
Awans do finałów Mistrzostw Polski to nie jedyny w ostatnim czasie sukces zawodniczki „Juniora”. W dniach 6-7  czerwca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Magda zdobyła 2 brązowe medale w biegach sprinterskich na 100 m.  i 200 m.