2009-02-10

Sześć medali dla Śmigla

W tegorocznych, VII Mistrzostwach Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie, które odbyły się 7 lutego ekipa śmigielskich narciarzy liczyła zaledwie dziewięć osób. Nie przeszkodziło to jednak, by reprezentanci ci zdobyli dla Gminy aż sześć medali. Zważywszy na fakt, że wszystkich uczestników, powiatowych zawodów było ponad stu trzydziestu, trofea zdobyte przez mieszkańców Ziemi Śmigielskiej są tym cenniejsze. Zawodnikom towarzyszyła Wiesława Poleszak-Kraczewska zastępca burmistrza Śmigla, która na miejscu kibicowała Śmigielanom.

Po raz trzeci złoto dla Gminy zdobyła Danuta Strzelczyk, w kategorii wiekowej od 46 do 55 lat. Złoto zdobyli również w kategorii ponadgimnazjalnej - Norbert Bogdanow oraz Blanka Bogdanow – w kategorii wiekowej od 20 do 35 lat. Za Danutą Strzelczyk uplasowała się Violetta Bogdanow zdobywając srebrny medal. Srebro w kategorii gimnazjów do Śmigla przywiozła również Martyna Frąckowiak, a brąz w tej samej kategorii Monika Jankowska.

Jak co roku śmigielski samorząd zapewnił zawodnikom bezpłatny przejazd do Zieleńca.