2007-03-20

Puchar ZOPZ OSP dla Śmigla

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pt „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowane corocznie przez Zarząd Oddziału  Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kościanie, odbyły się 15 marca w śmigielskim Zespole Szkół.

Do konkursu przystąpiło 38 uczestników w trzech kategoriach wiekowych reprezentujących wszystkie samorządy powiatu.

Jury przewodniczył Kazimierz Król – prezes, który był także autorem pytań konkursowych.

W kategorii szkół podstawowych najwyższe miejsca zajęli:

I Natalia Ratajczak z szkoły w Starym Głębinie, II Mateusz Szymczak z Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie i III Jakub Haryk z szkoły w Racocie.,

Wśród gimnazjalistów tryumfował Błażej Hoffman, uczeń szkoły w Czaczu, II miejsce zajęła Roksana Marzec z Starych Oborzysk oraz III Magda Majorczyk z Kościana.

W grupie szkół ponadgimnazjalnych przewagę zdobyła szkoła w Krzywiniu.

I miejsce zajął Mateusz Walczak z Zespołu Szkół w Krzywiniu za nim uplasował się  Daniel Stasik z Kościana i jako trzecia była Ewelina Szewczyk z Krzywinia. .

Zdobywcy pierwszych miejsc zakwalifikowali się do następnego etapu konkursu: eliminacji wojewódzkich.

Gminę Śmigiel reprezentowali uczniowie z Czacza i Bronikowa. Spisali się dosłownie na medal, gdyż puchar za pierwsze miejsce (150,5 pkt.) w kategorii drużyn z dumą odbierał Wiktor Snela, Burmistrz Śmigla.

Niewiele mniej, bo 149 pkt. zebrali uczniowie Gminy Kościan, co dało im drugie miejsce. Trzecią pozycję wywalczyli przedstawiciele Miasta Kościan 143,5 pkt.

Puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju.

Trofea i nagrody ufundowali: organizator - ZOPZ OSP, Starostwo Powiatowe w Kościanie, samorządy Kościana, Czempinia, Krzywinia i Śmigla, Zakład Ubezpieczeń PZU, a także Poseł na Sejm Wojciech Ziemniak.