fb
06 września 2016

Wystartowała Akademia Twórczej Aktywności

„Akademia Twórczej Aktywności” zainaugurowana. 30 sierpnia w restauracji Poemat odbyły się pierwsze zajęcia, a prowadziła je pani Gabryela Kozak, która podzieliła się z paniami swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Warsztaty techniką decoupage'u przy filiżance kawy lub herbaty to dla seniorek wspaniały sposób na odprężenie i wykorzystanie wolnego czasu. Dzięki zajęciom panie mogły także rozwijać kreatywność i zdolności manualne oraz poznać techniki jak i praktyczne sposoby wykorzystania decoupage w upiększaniu przedmiotów codziennego użytku. Podczas warsztatów uczestniczki pod okiem prowadzącej samodzielnie wykonywały, z materiałów zakupionych na potrzeby zajęć, prace, które mogą stanowić pamiątkę z zajęć albo prezent dla bliskich.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA. Jego celem jest wzrost aktywności społecznej i kulturowej seniorów z gminy Śmigiel, integrowanie i aktywizowanie osób starszych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez organizację zajęć edukacyjno – kulturalnych w okresie od sierpnia do października 2016r.  W ramach przedsięwzięcia zaplanowano zajęcia z technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów codziennego użytku prawdziwych dzieł sztuki przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów. Podczas warsztatów jego uczestnicy będą pracować techniką decoupage, dowiedzą się, na czym polegają praca z filcem i malowanie na tkaninie, będą uczyć się tworzyć biżuterię różnymi technikami, a także aranżować stół i uczsetniczyć w zajęciach kulinarnych we współpracy z uczniami technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Dla uczestników zaplanowano również zajęcia w Poznaniu, wyjazd do teatru, a na zakończenie wieczorek andrzejowy. Projekt przyczyni się do przeciwdziałania marginalizacji seniorów w sferze społecznej, wpłynie na kreowanie pozytywnego wizerunku osoby starszej, przełamie stereotypy dotyczące starości. Jego celem jest również wyrównanie szans edukacyjnych i społecznych osób w wieku 60+.

Stowarzyszenie "INGA" na realizację zadania, w drodze konkursu, otrzymało dofinansowanie w wysokości 8 000 zł od Wojewody Wielkopolskiego w ramach programu „Działania na rzecz wspierania aktywności seniorów”.

Patronat honorowy nad projektem objęła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, a medialny „Witryna Śmigielska”.
 

Projekt dofinansowany ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach programu Działania na rzecz wspierania aktywności seniorów.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych