fb Wirtualny spacer
23 sierpnia 2016

Akcja Lato 2016

W ramach tegorocznej „Akcji Lato” Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu zorganizowała dwa wyjazdy. Na przełomie lipca i sierpnia odbył się ośmiodniowy wyjazd integracyjny do Jastrzębiej Góry dla grupy 86 dzieci, uczestników świetlic opiekuńczo-wychowawczych z gminy Śmigiel, uczniów klas V i VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Dla młodszych podopiecznych świetlic komisja przygotowała w czerwcu jednodniową wycieczkę do Parku Dinozaurów w Rogowie. Z oferty skorzystało 71 dzieci.

Podczas kilkudniowego pobytu nad morzem dzieci zwiedziły Gdynię, Gdańsk i  Westerplatte, Jastrzębią  Górę, Władysławowo oraz Ocean Park. Ponadto uczestniczyły w pieszych wycieczkach  do Lisiego Jaru, latarni morskiej w Rozewiu, w turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego. Podczas pobytu był również czas na plażowanie, spacery brzegiem morza, a także pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz dyskoteki i spotkania przy muzyce.

Na zakończenie organizatorzy dokonali podsumowania konkursów i rozgrywek sportowych, w ramach którego dzieci otrzymały słodycze i upominki.

Koszty związane z wyjazdami i pobytem sfinansowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu. Opiekę nad dziećmi, uczestnikami wypoczynku integracyjnego, poza nauczycielami i pielęgniarkami sprawowali nieodpłatnie członkowie Komisji.

GKRPA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych