fb Wirtualny spacer
15 lipca 2015

Aktywnie i kreatywnie – sposób na nudę

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”, w ramach projektu „Aktywnie i kreatywnie – sposób na nudę”  zorganizowało dla uczniów Zespołu Szkół w Czaczu wakacyjne zajęcia, które odbywały się od 29 czerwca do 8 lipca 2015 r. Stowarzyszenie swoją działalność rozpoczęło w styczniu 2015 roku, w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich organizowanego wraz z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „PISOP”.

Na uczestników projektu: uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Czaczu czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Zajęcia rozpoczęły się od konkursu karaoke. Następnego dnia, gościem uczniów był policjant, który przypomniał im o zasadach bezpieczeństwa na drogach, szczególnie podczas jazdy rowerem. Zwieńczeniem spotkania był konkurs – rowerowy tor przeszkód, w którym uczestnicy mogli zdobyć cenne nagrody. Po ciężkiej rywalizacji na wszystkich czekało ognisko. Dodatkowo, na zakończenie dnia, wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

W ramach projektu uczniowie odwiedzili także Wieżę Ciśnień i Obserwatorium Astronomiczne w Kościanie, a także stajnię i hotel dla koni znajdujące się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Oprócz wyjazdów wiele atrakcji czekało na uczniów przy Zespole Szkół w Czaczu, m.in. zajęcia „Zrobić coś z niczego”. Uczestnicy projektu mieli okazję wykazać się zdolnościami manualnymi i stworzyć ciekawe rzeczy przy pomocy techniki orgiami oraz techniki artystycznego ozdabiania szkła. Tego dnia wykonali również zaproszenia na podsumowanie projektu.

Bardzo ciekawe i zarazem smaczne okazały się dla uczniów warsztaty kulinarne, podczas których pani z Koła Gospodyń Wiejskich w Czaczu oraz kucharka z Zespołu Szkół w Czaczu pomogły dzieciom przygotować sałatki i upiec rogaliki.

Jednym z głównych celów projektu było także odnowienie boiska do piłki nożnej przy Zespole Szkół w Czaczu. Jeden z wolontariuszy pomógł  wyrównać teren boiska przeznaczonym do tego sprzętem, a uczniowie mieli za zadanie wykazać się siłą, bo do nich należało ostateczne równanie terenu przy pomocy ręcznych narzędzi ogrodniczych. Część uczestników projektu zajęła się renowacją ławek dookoła boiska. W ramach odnowy boiska zakupiono także sprzęt sportowy, m.in. piłki, pompki, siatki na bramkę, pachołki i znaczniki, które są własnością Stowarzyszenia, ale mogą także służyć do zajęć na lekcjach wychowania fizycznego.

Ostatniego dnia realizacji projektu odbył się mecz piłki nożnej, uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w tańcu Zumba. Po wysiłku fizycznym na wszystkich uczestników wakacji oraz zaproszonych gości: rodziców i wolontariuszy czekała pizza. Jako pamiątkę, każdy uczestnik wakacji otrzymał płytę zawierającą zdjęcia z pobytu na wakacyjnych zajęciach.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim opiekunom, wolontariuszom oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu zajęć podczas wakacji letnich w ramach projektu „Aktywnie i kreatywnie – sposób na nudę”, a w szczególności uczniom za ich wytrwałość, zaangażowanie, dobrą zabawę, wspólną integrację oraz rozważne i aktywne spędzenie czasu.

 

                                                                                     Katarzyna Handke – prezes

                                                                                     Natalia Kozak – wiceprezes

                                                        Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu "Aktywni dla dzieci”

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych