fb Wirtualny spacer
25 stycznia 2017

Ambasador przekazał komputery

Gimnazjum w Śmiglu odwiedził w miniony piątek wyjątkowy gość - ambasador Tajwanu Henry M.J. Chen, który przekazał darowiznę w postaci 11 nowych komputerów na wyposażenie sali informatycznej.

Wsparcie ze strony Tajwanu jest efektem współpracy, jaką Małgorzata Adamczak nawiązała podczas pracy parlamentarnej. Przypomnijmy, że w 2015 roku Tajwan przekazał Zespołowi Szkół w Czaczu 14 komputerów. W czerwcu minionego roku w Centrum Kultury w Śmiglu odbyła się wystawa drzeworytów oraz zdjęć przedstawiających kulturę Tajwanu. We wrześniu z kolei śmigielska Młodzieżowa Orkiestra Dęta na zaproszenie Ambasady gościła w Warszawie, gdzie uświetniła obchody święta narodowego Tajwanu.

Po symbolicznym przekazaniu komputerów Ambasador uczestniczył w spotkaniu w śmigielskim oddziale Spółki Hoffman, która także współpracuje z Tajwanem. W międzyczasie, korzystając z gościnności członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, mógł zapoznać się z historią oraz rodzajami zabytkowych broni czarnoprochowych. Sam też spróbował swoich sił na strzelnicy.

Na zakończenie Henry M.J. Chen zapowiedział, że na pewno nie była to jego ostatnia wizyta w Gminie Śmigiel.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych