fb
29 czerwca 2016

„Babie lato” czas zacząć…..

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych  „INGA” jest patronem projektu  „Babie lato”, którego adresatem są panie z nieformalnej grupy seniorek z Nietążkowa oraz Śmigla. „Babie Lato” to przedsięwzięcie, które ma na celu wzrost aktywności społecznej i kulturowej seniorek oraz umiejętności zagospodarowania czasu wolnego.  Liderkami projektu są: Halina Hoffmann, Barbara Schulz–Wojciechowska oraz Gabryela Kozak.

W jego ramach zaplanowano zajęcia:

  1. Kobiety nie bij nawet kwiatem - warsztaty florystyczne.
  2. Czy już znasz decoupage?
  3. Nie taki diabeł straszny, jak go po…malują – spotkanie z kosmetyczką.
  4. Między ustami a brzegiem pucharu - warsztat z aranżacji stołu.
  5. W orszaku Dionizosa - wyjazd do Zielonej Góry na Jarmark Winobraniowy - podsumowanie projektu.

21 czerwca 2016 r. w restauracji „Poemat” odbyły się pierwsze z zajęć. Warsztaty florystyczne pn. Kobiety nie bij nawet kwiatem, które poprowadziła pracownica kwiaciarni „Astra”– Agnieszka Gaertig. Podczas zajęć panie poznały techniki tworzenia bukietów, kompozycji kwiatowych, uczyły się wykorzystywania i łączenia różnych materiałów, doboru kolorów  i projektowania nowych wzorów kwiatowych. Warsztaty miał na celu wyposażyć grupę seniorek w wiedzę i umiejętności wykorzystania tego, co rośnie w przydomowych ogrodach i na pobliskich polach, łąkach do uatrakcyjnienia wystroju, formowania kompozycji z kwiatów i roślin oraz korzystania z techniki florystycznej i dodatków florystycznych. Tworząc kompozycje, w miłej atmosferze, przy kawie, panie rozwijały swoją wrażliwość estetyczną, kreatywność, wykazały  się umiejętnością współpracy. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności, uczestniczki będą mogły wykorzystać w przyszłości do wystroju wnętrza swojego domu, w pracach ogrodowych czy też w komponowaniu różnego rodzaju wiązanek okolicznościowych.

„Babie lato”  - projekt realizowany  w ramach Konkursu Mikrodotacji „Wielkopolska Wiara 2016” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Centrum PISOP z Leszna.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych