fb Wirtualny spacer
26 kwietnia 2016

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Czworo uczniów ze szkoły podstawowej i troje z gimnazjum Zespołu Szkół w Starej Przysiece Drugiej 21 i 22 kwietnia wzięło udział w powiatowych eliminacjach do „XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” zajmując czołowe miejsca.

W rywalizacji szkół podstawowych wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn z całego powiatu, natomiast gimnazja reprezentowało 11 zespołów trzyosobowych.

Uczniowie rozwiązywali testy obejmujące zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach
oraz udzielania pierwszej pomocy. Następnie każdy uczestnik musiał wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód.

Drużyna ze szkoły podstawowej, w skład której wchodzili: Joanna Licha, Emilia Żurawska, Kamil Chwastyniak i Witold Galus w klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce. Gratulacje należą się Kamilowi Chwastyniakowi, który bezbłędnie i najszybciej pokonał tor przeszkód.

Uczniowie gimnazjum: Weronika Mazurek, Natalia Szymańska i Adam Stryjakowski okazali się najlepszym zespołem w powiecie. Weronika Mazurek bezbłędnie i z najlepszym czasem przejechała tor rowerowy.

Wszystkim gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Zofia Kolasa

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych