fb Wirtualny spacer
14 kwietnia 2016

Bezpieczny przedszkolak

Po raz drugi Przedszkole Samorządowe w Śmiglu było koordynatorem etapu gminnego konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”, którego organizatorem są: Starosta Kościański i dyrektor Przedszkola Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach.

W szranki stanęły trzy drużyny przedszkolaków: z Przedszkola Samorządowego w Śmiglu, Zespołu Szkół w Czaczu i Zespołu Szkół w Starym Bojanowie. Konkurs składał się z trzech części: prezentacji piosenki na temat bezpieczeństwa lub zdrowego żywienia, quizu wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia oraz część sprawnościowa. Zmaganiom drużyn przyglądało się i oceniało jury w osobach:

- Maja Moskwa-Loman - Sekretarz Śmigla

- Barbara Mencel – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu

- Dorota Markowska - pielęgniarka

- Gwidon Kaczmarek - kierownik Posterunku Policji w Śmiglu

- Antoni Szulc – artysta-plastyk z Centrum Kultury w Śmiglu

W konkursie pomagały także wolontariuszki z Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja: Asia, Karolina i Monika.

Do walki zagrzewała widownia: koleżanki i koledzy zawodników. Ostatecznie po podsumowaniu punktów, pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Śmigla, drugie z Czacza i trzecie ze Starego Bojanowa. Uczestnicy otrzymali książki poświęcone zasadom udzielania pierwszej pomocy, zaś zwycięzcy nagrodę: krążki piankowe oraz znaki drogowe. Zwycięska drużyna weźmie również udział w drugim etapie konkursu w Oborzyskach Starych. Nagrody ufundowała Burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak.

Organizatorzy składają podziękowania nauczycielkom, które przygotowały drużyny, pracownikom Centrum Kultury w Śmiglu oraz Burmistrz Śmigla za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

K. Grocka – koordynator konkursu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych