fb Wirtualny spacer
16 marca 2016

Biblioteka Marzeń

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej

im. Konstytucji 3 Maja

ul. M. Konopnickiej 5, 64-030 Śmigiel

Szanowni Mieszkańcy Śmigla i gminy Śmigiel

 dzisiaj RODZICE przed laty UCZNIOWIE 

Niniejszym pismem Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Śmiglu zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe projektu „Biblioteka Marzeń”, który to projekt Rada realizuje wraz z Dyrektorem Szkoły i organem prowadzącym (gminą).

 

Konieczność zaktualizowania, a przede wszystkim odnowienia zbiorów wynika z wysokiego stopnia zużycia księgozbioru – zwłaszcza w zakresie lektur i braku wielu nowych pozycji książkowych, które ukazują się na rynku wydawniczym, a których brakuje w zbiorach biblioteki z prozaicznego, bo finansowego powodu.

    Aby nasze dzieci miały dostęp do nowych książek i multimediów, musimy wszyscy zebrać się w siłę i złożyć na ten szczytny cel.

W naszej bibliotece nie ma pozycji w języku angielskim. Chcemy to zmienić. Potrzebne, wręcz niezbędne, są książki z krótkimi opowiadaniami czy wierszykami w języku obcym. Takie pozycje jest trudno kupić na rynku, poza tym są kosztowne, a dziecku służą w domu raz – do przeczytania. W bibliotece będą dla wszystkich dzieciaczków i – jesteśmy głęboko przekonani – pomogą w nauce języka angielskiego.

To samo dotyczy multimediów. To wymóg czasów, w których żyjemy. W ramach tego pięknego projektu „Biblioteka Marzeń” zamierzamy zakupić wydawnictwa multimedialne z zakresu określonego przez nauczycieli, a mającego na celu dostęp dzieci do materiałów do nauki, które dla portfela poszczególnego, pojedynczego rodzica stanowią bardzo duży wydatek.

      Wyrażamy głęboką nadzieję, że znajdziemy u państwa zrozumienie, a tym samym również wsparcie finansowe.

      Dziękując wszystkim szczodrym ofiarodawcom informujemy, że na ścianie przed wejściem do biblioteki – teraz już „Biblioteki Marzeń” znajdzie się tablica z podziękowaniem dla wszystkich ofiarodawców, a tym samym współtworzących „Bibliotekę Marzeń”, co nie zmienia faktu, że wdzięczność i radość dzieci i tak będzie stanowiła największą nagrodę dla ofiarodawców. Ponad to każdy darczyńca otrzyma dyplom gratulacyjny.

 Nie określamy w żaden sposób kwoty. Prosimy o wpłatę takiej ilości złotówek, jaką uznają Państwo za właściwą. Jednocześnie informujemy, że koszt całego projektu to około 30.000,00 zł. Projekt będzie realizowany stopniowo, w ramach pozyskiwanych środków.                 

     Z przyjemnością informujemy, że Rada Rodziców ze swego skromnego budżetu  wyasygnuje

 aż 5000,00 złotych.

wpłaty:

kontakt z sekretarzem Rady Rodziców i koordynatorką projektu 

Sylwia Konieczna; tel. 607.471.105.

lub

przewodniczącą Rady Rodziców

Małgorzata Kojder; tel. 664.014.014.

kontakt elektroniczny: radarodzicowsmigiel2015na2016@gmail.com

 

bezpośrednia wpłata na konto:

w opisie koniecznie: Biblioteka Marzeń

 

adres i nr konta w śmigielskim Banku Spółdzielczym:

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Śmiglu

ul. M. Konopnickiej 5

64-030 Śmigiel

78 8667 0003 0004 4189 2000 0010

 Rada Rodziców koordynująca ten szlachetny projekt serdecznie dziękuje w imieniu tych, którzy na co dzień korzystają z biblioteki czyli naszych dzieci J, które to rysują już dla darczyńców malunki „Biblioteka Marzeń”, które wręczymy darczyńcom podczas spotkania podsumowującego projekt.

 

patronat nad projektem przyjęła

Burmistrz Miasta Śmigla – pani Małgorzata Adamczak

 

patronat nad projektem przyjął

Poseł Ziemi Kościańskiej – pan Wojciech Ziemniak

 

zaś patronat medialny został przyjęty przez „Fakty Kościańskie”, „Gazetę Kościańską”„Witrynę Śmigielską”, które to będą na bieżąco informowały o postępach projektu „Biblioteka Marzeń”.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych