fb Wirtualny spacer
22 września 2015

Biegacze rozwinęli skrzydła w Śmiglu

Fantastyczna atmosfera, mnóstwo atrakcji, konsultacje w zakresie profilaktyki zdrowia i uzależnień oraz rodzinne sztafety w promykach słońca to główne zalety spotkania całych rodzin w ramach kampanii „Uzależnia mnie tylko sport”.

Tym razem uczestnicy kampanii spotkali się w Śmiglu. Do miasta wiatraków już z samego rana przyjechali zawodnicy z Międzychodu, Miejskiej Górki, Leszna, Powiatu grodziskiego oraz gospodarzy. Spotkanie przygotowane było na Stadionie Miejskim przy ul. Konopnickiej. Pomysłodawcą kampanii jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a organizatorami jesiennej edycji kilkanaście wielkopolskich gmin, w tym Gmina Śmigiel.

- Cieszy nas rosnące zainteresowanie udziałem w kampanii i to, że rodzice i dzieci spędzają ze sobą coraz więcej czasu  - mówiła podczas powitania uczestników burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak. - Oczywiście muszę przyznać, że najbardziej kibicuję mieszkańcom naszej gminy ale trzymam też kciuki za wszystkich uczestników naszego spotkania.

WALKA O PUNKTY

Biegi odbywały się w pięciu kategoriach: przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych klas I-III, uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii przedszkolaków:  I miejsce zajął Albert Pelec z córką Helenką ze Śmigla, II miejsce Jarosław Spławski z Patrykiem również ze Śmigla, III miejsce Romuald Janas z Międzychodu.

W kategorii szkoła podstawowa klasy I-III: na I miejscu uplasowali się: Damian Kaźmierczak z Martą z Gminy Śmigiel, na II Zbigniew Wieczorek z Gminy Rakoniewice, na III miejscu -  Mirosław Kupka również z Gminy Rakoniewice.

W kategorii szkoła podstawowa klasy IV-VI: I miejsce zdobył Tomasz Zając z Wiktorem z Gminy Śmigiel, II Hubert Urbaniak z Miejskiej Górki, III Jędrzej Ludwiczak z Bartoszem ze Śmigla.

W kategorii gimnazjum: I miejsce zajął Damian Kaźmierczak z Norbertem  ze Śmigla, II miejsce: Hubert Urbaniak z Miejskiej Górki, III miejsce: Stanisław Ludwiczak z Filipem ze Śmigla.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce: Hubert Urbaniak z Miejskiej Górki, II miejsce Bartosz Czarnecki z Mikołajem ze Śmigla, III miejsce: Dawid Krause z Leszna.

MEDALE I ROWER

Pamiątkowe medale, upominki i dyplomy wręczyli najlepszym zawodnikom burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak oraz burmistrz Międzychodu - Krzysztof  Wolny. Pomagali im w tym: zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Rafał Klem, kierownik Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu Zygmunt Ratajczak oraz pełnomocnik Burmistrza Śmigla do spraw uzależnień - Genowefa Łączna. Wśród wszystkich uczestników spotkania rozlosowano m.in. rower ufundowany przez przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Wiesława Kasperskiego, który  z Klaudią Bajon pojechał do Miejskiej Górki oraz mikrofalówkę ufundowaną przez burmistrz Śmigla Małgorzatę Adamczak. Mikrofalówka została w Śmiglu u pani Weroniki Wieczorek.  W losowaniu nagród wzięły udział osoby, które odpowiedziały na pytania z zakresu profilaktyki uzależnień. Pomiędzy tymi, którzy prawidłowo odpowiedzieli rozlosowano także 5 bonów towarowych o wartości 50 zł na zakupy w sklepie sportowym. Dodatkowe 5 voucherów burmistrz Śmigla przekazała na konkurs na profilu społecznościowym, gdzie odpowiedzi na pytania z profilaktyki zdrowia i uzależnień udzielać mogą wszyscy fani sportu i wspólnego spędzania czasu.

PEŁNE PODIUM

Po dwóch spotkaniach na czele stawki znajduje się Śmigiel z 26 punktami, na drugim miejscu  Leszno z 16 pkt. Trzeci stopień podium zajmują trzy reprezentacje: Powiat grodziski, Miejska Górka i Międzychód, które mają po 8 pkt. Jednym słowem: jak do tej pory wszyscy są na podium! Trzecie spotkanie i finał jesiennej edycji w subregionie piątym zaplanowano 27 września o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Miejskiej Górce. Informacje na temat kampanii znaleźć można na stronie www.uzalezniamnietylkosport.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/uzalezniamnietylkosport.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych