fb Wirtualny spacer
23 października 2017

Bohaterowie z Morownicy!

Trzeciego września br. w Morownicy wybuchł pożar. Czterech dzielnych mieszkańców - strażaków ochotników automatycznie ruszyło na pomoc. Panowie: Hubert Wower, Oskar Janicki, Daniel Szklarski oraz Przemysław Szaferski w chwili dowiedzenia się o pożarze rzucili swoje obowiązki i ruszyli w kierunku zdarzenia. Na miejscu dostrzegli mieszkankę Morownicy stojącą w oknie i bez chwili zawahania, narażając własne życie i zdrowie, wbiegli do płonącego budynku, by uratować jej życie.

Chwytająca za serce postawa obywatelska naszych mieszkańców sprawiła, że zostali oni zaproszeni na sesję Rady Miejskiej, gdzie burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak wraz z przewodniczącym rady Wiesławem Kasperskim, zastępcą komendanta powiatowego PSP w Kościanie Andrzejem Zieglerem oraz prezesem OSP w Morownicy Zygmuntem Koniecznym  złożyli im podziękowania.

 - Jak przyjechałam, to już chłopaków nie było, nie było też tej poszkodowanej kobiety. Rozmawialiśmy i jeden z mieszkańców zaprosił mnie na herbatę; wtedy dowiedziałam się o tej sytuacji. Tata Huberta mówił, że jak Hubert usłyszał, co się dzieje, to powiedział: "Muszę biec, bo może ktoś zginąć w ogniu" i mnie to ujęło. Nazajutrz sołtys Morownicy dzwonił do mnie z propozycją, żeby nagrodzić chłopaków. Później pojechałam do komendanta powiatowego i postanowiliśmy im za ten czyn bohaterski podziękować - ze wzruszeniem relacjonuje Małgorzata Adamczak burmistrz Śmigla.

 Marcin Jurga

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych