fb Wirtualny spacer
7 lutego 2018

By legenda stała się faktem zbierzmy 99 wiatraków!

Apel do wszystkich miłośników wiatraków!

Zwracamy się do Państwa z niecodzienną propozycją, która mamy nadzieję spotka się z życzliwością i poparciem.

Symbolem Śmigla są wiatraki, o których legenda głosi, że ich liczebność niegdyś sięgała 99, a gdy budowano setny jeden z pozostałych płonął lub przewracał się od wiatru. Wspólnymi siłami możemy sprawić, aby legenda o śmigielskich wiatrakach stała się rzeczywistością.

Założeniem akcji jest zebranie takiej liczby drewnianych wiatraków, aby łącznie z Serwacym i Pankracym na śmigielskim wzgórzu zebrać ich 99.

Wielkość wiatraków nie ma znaczenia, ale ich wygląd już tak. Każdy wiatrak od miniatury po oryginalny rozmiar będzie mile widziany. Warunkiem jest, aby miniatury wiatraków wyglądem nawiązywały do koźlaków i wykonane były z drewna. Akcja będzie trwała dopóty, dopóki nie osiągniemy wymaganej liczby wiatraków.

Dla każdej osoby, która w ramach akcji przekaże wiatrak na rzecz gminy zostanie przygotowana tabliczka fundatora, te zaś razem z wiatrakami o małych rozmiarach  zostaną na stałe wyeksponowane w śmigielskich koźlakach. Większe okazy zdobić będą śmigielskie wzgórze.

Szczegółowych informacji dotyczących zbiórki wiatraków można uzyskać w biurze promocji Urzędu Miejskiego Śmigla – tel. 65 5186 911. Zapytania i zgłoszenia prosimy kierować również na adres: promocja@smigiel.pl

AKA

W Urzędzie Miejskim Śmigla już zebraliśmy kilka okazów!

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych